Новини » Суспільство 20 лютого, 2019, 11:51
Вступ на магістратуру у 2019: усе, що потрібно знати
Студенти. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Студенти. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Якщо ви плануєте вступати на магістратуру в Україні у 2019, то вам, швидше за все, доведеться скласти іспит з іноземної за технологією ЗНО. А якщо плануєте здобути правничу освіту, то ще й ЄФВВ. Що це за абревіатури, кому потрібно складати ці іспити та коли – пояснюємо у матеріалі.

Раніше для вступу у магістратуру абітурієнти складали вступні іспити безпосередньо в університеті, до якого подали документи. Це відкривало простір для маніпуляцій. Тому із 2016 року поступово впроваджують вступні іспити на магістратуру за процедурою ЗНО, які мають зробити процес вступу більш прозорим. Відтепер вступники на деякі спеціальності складають іспити (з іноземної та/або права), подають документи для вступу, а тоді проходять фахові випробування в університеті. Це потрібно для того, щоб перевірити їхню компетентність зі спеціальності, на яку вступають.

Уперше вступні випробування для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Право» з використанням процедури ЗНО відбулося у 2016 році. Іспити було проведено у п’яти містах України – Києві, Львові, Одесі, Полтаві та Чернівцях. До експерименту долучилися дев’ять університетів. Вони приймали до магістратури випускників-бакалаврів на підставі результатів єдиного іспиту, формат проведення якого був максимально наближений до ЗНО. Уже у 2017 році всі охочі здобути ступінь магістра за спеціальністю 081 «Право» проходили єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).

У 2018 році специфіку тестування змінили. Вступники на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» проходили єдине фахове вступне випробування і складали єдиний вступний іспит (ЄФВВ та ЄВІ).
 

Які іспити потрібно складати для вступу на магістратуру?

Єдиний вступний іспит (ЄВІ) – це іспит з іноземної мови. Не лише англійської, вступник може обрати німецьку, французьку чи іспанську. Цей тест передбачає такі ж організаційні та технологічні процеси, що й ЗНО. Тестові завдання з іноземних мов відповідають Програмі ЗНО з іноземних мов, за винятком завдань частин «Писемне мовлення» та «Розуміння мови на слух». Тобто ЄВІ не містить завдань з аудіюванням та твору.

Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) – це іспит з права та загальних навчальних правничих компетентностей. Цей тест також відбувається за технологією ЗНО.
 

Хто повинен складати ці іспити?

Ті, хто планують вступати на спеціальності «Право» та «Міжнародне право», повинні скласти обидва тести – ЄВІ та ЄВФФ.

Ті, хто хочуть вступати на спеціальності 027 «Музеєзнавство, пам’яткознавство», 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності», 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» галузі знать 02 «Культура і мистецтво», спеціальностями галузей знань 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), 04 «Богослов’я», 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 12 «Інформаційні технології» (крім спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення»), 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносити» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право»), мають скласти ЄВІ.
 

Чи будуть дійсні сертифікати з цих іспитів минулих років?

З ЄВФФ можна подати сертифікат і 2019, і 2018. З ЄВІ – лише 2019.
 

Чи можна замість вступного іспиту з іноземної подати результати міжнародного мовного тесту?

Ні, щоб вступити на магістратуру у 2019, потрібен саме результат ЄВІ.
 

Чи потрібно складати ще якість іспити для вступу, окрім ЄВІ та ЄФВВ?

Якщо ви здобули освіту за іншою спеціальністю, аніж на яку вступаєте зараз, то повинні пройти ще додаткове вступне випробування (приміром, ви закінчуєте бакалаврат з хімії, а хочете вступати на магістратуру із журналістики). Також, якщо ви вступаєте на ті спеціальності, які мають складати ЄВІ, то у тому виші, куди ви подаєте документи, маєте пройти ще фахове випробування. Також внутрішні іспити університету ви маєте пройти, якщо вступаєте на ті спеціальності, які не потребують проходження ЄВІ та ЄФВВ. Проте, приміром, результат ЄВІ можуть зарахувати як результат вступного іспиту з іноземної в університеті.
 

Чи можна подати заяву для вступу в електронній формі?

Ні, вступники на магістратуру подають заяви лише у письмовій формі.
 

Етапи вступної кампанії на магістратуру 2019-02-16

З 13 травня до 18:00 3 червня – реєстрація для складання ЄВІ/ЄФВВ.

13 травня – 31 травня – реєстрація для складання додаткових фахових вступних випробувань для абітурієнтів, які вступають на основі освіти, здобутої за іншою спеціальністю.

2 липня – основна сесія ЄВІ.

4 липня – основна сесія ЄФВВ.

Не пізніше 10 липня і не раніше 23 липня (детальніші дати визначатимуть у Правилах прийому до вишів) – прийом документів від вступників на магістратуру.

5 липня – 26 липня – фахові вступні випробування в університетах та додаткові вступні випробування для абітурієнтів, які отримали освіту за іншою спеціальністю, аніж на яку вступають.

Не пізніше 5 серпня – надання рекомендацій для зарахування за держзамовленням.

До 18:00 10 серпня – виконання вимог Правил прийому для зарахування.

До 12:00 11 серпня – наказ про зарахування за держзамовленням.

На пізніше 15 серпня – переведення на вакантні місця держзамовлення.

Ірина Ладика,
для ІА ZIK

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 22:45 :43