Новини » Політика 20 лютого, 2019, 16:55
Вінник розповів, як Гриценко та його заступник продавали ракетний комплекс С-300
ZIK
ZIK

У 2006 році колишній міністр оборони Анатолій Гриценко разом із своїм заступником продав Казахстану справний комплекс С-300. Озброєння тоді оцінили у 1,6 млн. доларів, натомість через посередників продали за 23 млн.

Про це на засіданні ТСК щодо розкрадань в армії, яке транслював телеканал ZIK, розповів голова комісії нардеп Іван Вінник.

Він наголосив: земля Міністерства оборони – проста і очевидна відповідь, як забезпечити квартирами військовослужбовців.

«Землі у Міністерства оборони було надзвичайно багато. Розпоряджалися нею недбало – безкоштовно віддавали органам місцевого самоврядування, які потім вирішували питання із забудовниками. Міноборони переважно «на папері» отримувало якихось 10-15 квартир, які геть не описували ринкової вартості ділянки, що передавалася», – розповів Вінник.

Адже, за його словами, в основному, в міністерства просили відчужувати комерційно привабливі землі для будівництва нерухомості.

«Окрім того, закордон через спецекспортерів реалізовували військову техніку. Це здійснювали на підставі договорів комісії, які за дорученням міністра оборони, як правило, підписував його уповноважений заступник», – розповів нардеп.

Водночас, він зауважив: доручення міністра оборони передбачає солідарну відповідальність. Тому, формально, екс-керівник відомства Анатолій Гриценко міг і не підписувати ці договори, однак це робив заступник на підставі довіреності.

До того ж, за його словами, усе це реалізовувалось далеко не за найвищою вартістю.

«Є проект постанови, який міністр оборони Гриценко відсилав Кабміну, там визначається перелік майна, що переводиться у стан надлишкового та визначається його вартість», – розповів Вінник.

Окрім того, він наголосив на контракті на продаж комплексів С-300, який здійснювали за часів Гнриценка.

«Повністю діючий комплекс був знятий із бойового чергування, за документами його, нібито, розібрали на запасні частини та оцінили до рівня 8 мільйонів гривень, що на той час становило 1,6 млн доларів США. Договір був підписаний заступником Міністра оборони Володимиром Терещенком, який діяв на підставі довіреності Міноборони від 21 листопада 2006 року», – зазначив Вінник.

Нардеп підкреслив: Гриценко видав довіреність на Терещенка, а той підписав договір на комплекс С-300, який було передано спецекспортеру для реалізації на зовнішньому ринку.

«Спецекспортр уклав офіційний контракт з міністерством оборони республіки Казахстан на суму 23 мільйони 600 тисяч доларів. Зразу хочу сказати, що, як правило, комісійні за такими оборудками перераховуються третім офшорним особам. Та навіть, якщо спиратись на офіційні дані, різниця між 1,6 млн та 23 млн просто вражає», – підкреслив Іван Вінник.

Нагадаємо, раніше Вінник продемонстрував документи, які підтверджують причетність екс-міністра оборони Анатолія Гриценка до продажу військового майна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 23:15 :08