live
Новини » Політика 135

Вбивства, катування, переслідування, сексуальне насильство, арешти – Порошенко про дії росіян

ZIK

Ефективне виконання мандату місії ускладнюється постійною відмовою Росії забезпечити доступ спостерігачів ООН до окупованого Криму та частини Донецької та Луганської областей.

Про це під час засідання Генеральної Асамблеї ООН, яке транслював телеканал ZIK, заявив Президент України Петро Порошенко.

Президент України наголосив на порушеннях прав людини на окупованих Росією територіях.

«Наші громадяни щоденно страждають від російської агресії. Вбивства, катування, переслідування, сексуальне насильство, свавілля й арешти, зникнення та переслідування журналістів, правозахисників і блогерів стали щоденною реальністю для мешканців окупованих територій.

Люди живуть у страху отримати ярлик екстремістів, терористів або українських шпигунів, ризикують бути кинутими за грати або зникнути безслідно!» – підкреслив Президент.

Так, додає він, окупаційні адміністрації запровадили практику вибивання під тортурами неправдивих зізнань у межах політично мотивованих переслідувань.

«Вільне віросповідання там також є під загрозою. Нещодавно окупаційна влада вимагала залишити будівлю церкви у Сімферополі, яка довгі роки належала українським православним прихожанам», – зауважив Порошенко.

Він нагадав, що моніторингова місія ООН із прав людини, яка була запрошена урядом України, продовжує повідомляти про зростаючу кількість порушень і зловживань на тимчасово окупованих територіях.

«Ефективне виконання мандату місії ускладнюється постійною відмовою Росії забезпечити доступ спостерігачів ООН до окупованого Криму та частини Донецької та Луганської областей. У квітні 2017 року Міжнародний суд ООН схвалив припис про тимчасові заходи у справі України проти Російсько Федерації.

У своєму рішенні суд вимагає від Росії утримуватися від запровадження обмежень прав українських татар зберігати свої інституції, зокрема Меджліс. Питання, пов’язані з незаконними діями Росії проти України та її народу розглядаються Міжнародним кримінальним судом, Міжнародним судом ООН та Європейським судом з прав людини відповідно до Конвенції ООН з морського права», – зазначив Петро Порошенко.

Голова держави подякував за підтримку України в усьому світі та наголосив, що лише міжнародний тиск і спільні дії допоможуть подолати несправедливість.

«Понад 70 українських заручників зараз перебувають у в’язницях у Росії та Криму. Лише минулого року Україна передала 13 пропозицій щодо потенційного обміну затриманих, але Кремль їх усі відхилив. Незважаючи на те, що Кремль залишається сліпим і глухим, міжнародний тиск і відповідальність за порушення прав людини є єдиним способом зупинити зловживання», – впевнений Петро Порошенко.

Нагадаємо, 20 лютого – офіційна дата початку тимчасової окупації Криму, яка була визначена 21 квітня 2015 року постановою Верховної Ради «Про Заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків».

Loading...
Loading...
Loading...