Новини » Події 20 лютого, 2019, 11:23
В Україні вироблятимуть власну систему залпового вогню «Верба» – ще краще, ніж «Град»
Українська реактивна система залпового вогню «Верба». Фото: wikipedia.org/VoidWanderer
Українська реактивна система залпового вогню «Верба». Фото: wikipedia.org/VoidWanderer

Українську реактивну систему залпового вогню «Верба» будуть виробляти на Шепетівському ремонтному заводі, який входить до складу держконцерну «Укроборонпром».

Про це повідомив директор Шепетівського ремонтного заводу (ШРЗ) Олег Туринський, передає «Цензор.НЕТ».

За його словами, вже завершені випробування і система «Верба» прийнята на озброєння. «З 11 по 16 лютого бригада співробітників нашого заводу працювала на Харківському конструкторському бюро ім. Морозова, яке є розробником «Верби». Ми вивчали документацію і всі особливості цієї системи», – пояснив Олег Туринський.

Він повідомив, що зараз налагоджується кооперація між заводом, ХКБМ і ще одним підприємством, залученим в проект – львівським державним заводом «Лорта», який є найбільшим виробником радіоелектронної апаратури.

«Виробництво РСЗВ «Верба» почнеться в 2019 році», – підкреслив Туринський.

<nbsp;>

Директор ШРЗ не назвав точну кількість пускових установок, зазначивши, що ними може бути озброєний артилерійський дивізіон.

Відзначимо, що ШРЗ спеціалізується на ремонті ракетно-артилерійського озброєння для ЗСУ, але з недавніх пір зайнявся і модернізацією військової техніки. Зокрема, на виставці «Зброя та безпека», яка пройшла в жовтні минулого року в Києві, був представлений виконаний співробітниками підприємства варіант модернізації радянської 122-мм РСЗВ «Град», що отримав назву «Берест».

РСЗВ «Верба» розробки ХКБМ також є українським варіантом модернізації «Граду». Вперше «Верба» була представлена в 2015 році. Її особливостями є розміщення на базі вітчизняного автомобіля КрАЗ, повна автоматизація всіх процесів, можливість управління вогнем з кабіни, а також використання сучасної навігаційної апаратури.

Всі ці особливості дозволяють скоротити час перезарядки «Верби» у порівнянні з «Градом» в 7 разів (до 10 хвилин), а швидкість відкриття вогню по цілі на незнайомій місцевості збільшується в 4 рази. Завдяки новій системі стабілізації платформи, підвищена і точність ведення вогню.

Додамо, на Донбасі українські військові вправлялися у застосуванні РСЗВ «Ураган».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 19:54 :55