Новини » Політика

У ТСК вже є висновки щодо перевірки військових складів, – Вінник

ZIK

Після вибухів в Ічні та Калинівці Тимчасова слідча комісія дуже стурбована, в яких умовах зберігають боєприпаси на інших складах. Саме тому було проведено перевірку, результати якої спочатку будуть оголошені в закритому режимі.

Про це під час засідання Тимчасової слідчої комісії щодо розкрадань в армії, яке транслював телеканал говорив голова ТСК Іван Вінник.

«Комітет дуже стурбований ситуацією щодо будівництва складів, арсеналів і баз зберігання для Міністерства оборони. Адже ви напевно пам’ятаєте, якою була позиція ТСК після останніх вибухів в Ічні та Калинівці. До речі, про Ічню ми попереджали», – сказав Вінник.

За його словами, активна позиція комісії полягала у виділенні майже двох мільярдів гривень на будівництво захищених складів і сховищ. Тому як суб’єкт парламентського контролю Комітет з нацбезпеки і оборони контролює зараз використання цих коштів.

«Нам відомо, що виплата податків була реалізована через державне оборонне замовлення. Я із колегами, зокрема Тетяною Чорновол, відвідали декілька баз і на наступному засіданні комітету вона зробить доповідь. Але вже зараз можна сказати, що в нас є позитивні і негативні висновки. Також враховуючи, що ця інформація була засекречена державним оборонним замовленням, то ми спочатку його заслухаємо в закритому режимі», – прокоментував він.

Він також зазначив, що комітет завжди схилявся до думки, що такі категорії робіт як будівництво, котре є суто цивільною справою, мають бути публічними для перевірки або принаймні для службового користування.

«Якщо ми не отримаємо від очільників Міністерства оборони зрозумілі відповіді щодо питань, які турбують комітет щодо захищеності сховищ і розміщення боєприпасів, то ми будемо займати активну публічну позицію. ТСК наполягатиме на розсекреченні інформації, незалежно від прізвищ та хто отримував ці накази»,  – наголосив Вінник.

Нагадаємо, серед систем протиповітряної оборони, артилерійських боєприпасів і мін, на складах в Ічні була зброя, що підлягала утилізації. Про це чи не вперше заговорили у 2010 році, однак рішення відкладалося.

Loading...