Новини » Суспільство 20 лютого, 2019, 15:48
У справах майданівців є спротив МВС і судової системи, – мати загиблого героя
ZIK
ZIK

Суди у справах загиблих на Майдані можуть переноситись через вигадані причини чотири або й п’ять разів. Також є справи, які розглядають вже декілька років і їх можуть затягувати усі учасники процесу – судді, слідчі, адвокати.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорила мати героя Небесної сотні Олександра Плеханова Інна Плеханова.

«Слідчі дії у справі вбивства сина Олександра Плеханова на вулиці Інститутській було проведено ще у 2016 році. Наразі додаткових дій ніхто не проводив і, маю надію, якщо буде така нагальна потреба, то мені зателефонують з прокуратури. Але поки що немає ніякої інформації щодо руху у справі вбивства сина», – розповіла Плеханова.

Вона зазначила, що триває слідство, відбуваються суди, але все виглядає в’яло.

«Все йде дуже тяжко і проблематично, тому ми розраховуємо на те, що все це не зупиниться. Адже триває спротив від МВС, судової системи, де немає реформування та нових облич у цих структурах. У правоохоронних органах працюють ті ж самі люди, що і раніше», –  прокоментувала вона.

Але найбільша проблема, за її словами, це те, що суди можуть переносити через вигадані причини і не один раз.

«Є суди, які тривають вже декілька років, бо засідання можуть переносити до п’яти разів. І, навіть, невеликі справи затягують адвокати, слідчі і судді. Але, можливо, цих суддів і не вистачає, бо ми бачимо їхнє відношення. Мати загиблого на Майдані Шаповал Катерина Петрівна, ще коли була жива, говорила про те, що у неї таке враження, що судять не «беркутів», а Небесну сотню.  Але ми не будемо сидіти склавши руки, а будемо боротися», – наголосила Плеханова.

Нагадаємо, п’ять років тому, в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності, з нагоди чого у Києві відбувся поминальний молебень за Героями Небесної Сотні, а у Львові була організована акція «Ангели пам’яті» під гаслом «Їх смерть не була марною». З приводу річниці події Ірина Геращенко заявила, що мусимо зробити ще дуже багато, аби перемогла Україна, а не антимайдан.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 23:54 :27