Новини » Світ 20 лютого, 2019, 18:21
У Перу відкрили монументальну гробницю з принесеними у жертву людьми

На півночі регіону Ламбаєке в Перу виявлено монументальну гробницю віком понад 500 років, збудовану за часів Імперії інків.

Про це повідомляє Аndina.

Археологи з музею Хуака Раджада-Сіпан вважають, що у гробниці поховали когось дуже важливого. Про це, зокрема, свідчать рештки ймовірно принесених у жертву п’яти дорослих і чотирьох 6-річних дітей, а також мушлі спондилюсів, що високо цінувалися інками.

Хоча у гробницю неодноразово прокрадалися, очевидно, у пошуках скарбів, дослідники знайшли тут багато артефактів, включаючи вази. Поховальна споруда має унікальну архітектуру, зокрема, ніші для розміщення ідолів.

«Це перша такого типу і розміру гробниця в Ламбаєке і Перу. Її площа понад 60 квадратних метрів», – підкреслює Анаксимандро Нуньес Мехіа.

 

Стіни гробниці побудовані з висушеної на сонці цегли і зовні вкриті глиною. Речі, які мали супроводжувати покійника у загробному світі, розміщувалися довкола тіл і в особливих нішах.

Археолог Луїс Черо, у коментарі агентству Andina, підкреслив, що «відкриття демонструє велич і значення цього місця, яке знаходиться в 2000 км від столиці інків Куско».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 20:02 :28