Новини » Політика 20 лютого, 2019, 22:10
«Треба хоч щось робити», – Безсмертний про заяву Марчука щодо миротворчої місії в ОРДЛО
ZIK
ZIK

У процесі реалізації Мінських домовленостей ми не змогли разом з Європою набрати 2 тисячі спостерігачів ОБСЄ. Тому Євген Марчук закликає робити хоч щось.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив політик і дипломат Роман Безсмертний.

Гість програми зауважив, що до сьогодні українська сторона не висунула своє бачення вирішення проблеми Донбасу і не представила свого плану в Мінську.

«Тобто існує лозунг, що миротворча місія потрібна. Але яка конкретно? Скільки там має бути людей, хто нею командує, хто входить до її складу, де вона розташовуватиметься, які функції виконуватиме та хто її буде контролювати?

Ми в процесі реалізації Мінських домовленостей не змогли разом з Європою набрати 2 тисячі спостерігачів ОБСЄ. Тому Євген Марчук закликає робити хоч щось. Не випадково ж сьогодні у Європі й Америці кажуть, щоб ми пропонували. На жаль, Київ мовчить», – зазначив політик.

Але загалом, додав Роман Безсмертний, прийняття рішення щодо миротворчої місії з правом вето Росії у Радбезі ООН під великим питанням.

«Це з одного боку. А з іншого боку, з моєї точки зору, кількість миротворців, яка сьогодні потрібна Донбасу, набагато більша, ніж можливості всіх мною перерахованих країн, включаючи Росію. Навіть в останніх пропозиціях Мартіна Сайдіка названа цифра 20 тисяч. Попередньо звучала цифра 40 тисяч.

Ми взагалі уявляємо, що таке набрати таку кількість людей? Ба більше, що невідомо, чи це тільки цивільні, чи військові. Тому це непрості речі. Миротворча місія ліцензується. Туди допускаються тільки ті військові і ті частини, які мають відповідні дозволи і відповідну підготовку», – прокоментував Роман Безсмертний.

Нагадаємо, представник України в ТКГ Євген Марчук заявив, що українська сторона в Тристоронній контактній групі готова розробити компромісну версію розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Також спецпредставник діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі в Мінську Мартін Сайдік зазначив, що існує новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, який повинен замінити Мінські домовленості.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 14:25 :27