Новини » Події 20 лютого, 2019, 11:57
Спецоперація «Миротворця»: як вербують найманців «Вагнера», готових убивати за гроші
Найманці ПВК «Вагнера» в Сирії. Фото: СБУ
Найманці ПВК «Вагнера» в Сирії. Фото: СБУ

Центр «Миротворець» створив цілу мережу віртуальних рекрутингових агентств, за допомогою яких за півтора року вдалось викрити близько трьохсот російських злочинців, що виявили бажання вбивати українців за гроші.

Ексклюзивне журналістське розслідування опублікували у мережі.

 

«Те, що найманці приватної військової компанії «Вагнер», яку курирує повар Путіна Пригожин, виконували найбруднішу роботу під час захоплення Криму, потім вбивали і продовжують убивати на Донбасі, в Сирії та в інших країнах, уже ні для кого в цивілізованому світі не є таємницею. Служба безпеки України на брифінгах постійно викриває російських найманців-вагнерівців, а в закордонних і місцевих ЗМІ публікуються матеріали розслідувань злочинів російських приватних воєнний компаній. Щоб допомогти українським спецслужбам у виявленні російських бойовиків і найманців-терористів, центр «Миротворець» розробив і успішно реалізував одну із операцій», – зазначають автори розслідування.

Вони створили мережу віртуальних рекрутингових агентств для найму людей у нібито приватну військову компанії «Вагнер».

Для цього на спеціальних сайтах-наживках розміщували типові оголошення за прикладом тих, які публікують російські рекрутери. Кандидатам пропонували виконувати певні спеціальні завдання на Донбасі, в Криму і в Сирії за чималу грошову винагороду.

У результаті охочі вбивати людей за гроші дзвонили або писали з усіх регіонів Росії практично щоденно.

«Коли від них вимагали підтвердження їх воєнних злочинів, вони не вагаючись називали прізвища та імена своїх командирів, а також тих, з ким брали участь у здійсненні злочинів на території інших країн. Детально описували, чим саме займались, ретельно заповнювали анкети, складені за зразком тих, які пропонує «Вагнер» та інші злочинні організації російського агресора», – зазначається у ролику.

За півтора роки такої роботи через руки «Миротворця» пройшло близько 300 російських злочинців, які виявили бажання вбивати українців. «Враховуючи, що кожен із них давав інформацію ще про п’ять-шість особин зі свого стада, чистилище сайту «Миротворець» значно поповнилось нелюдами, які вже вбивали або які дали свою згоду вбивати кого-завгодно і де-завгодно», – зазначають у «Миротворці», а також обіцяють опублікувати фільм з детальною «історією двох убивсь з Сибіру з печальним для них закінченням».

Як повідомлялося, СБУ оголосила в розшук командира ПВК «Вагнера», офіцера Головного розвідувального управління РФ Олега Іваннікова, який є ключовим фігурантом розслідування катастрофи пасажирського Boeing рейсу МН17.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 13:08 :57