Новини » Політика 20 лютого, 2019, 12:46
Санкції проти Росії не вирішують проблеми принципово, – Маломуж
ZIK
ZIK

Ще з самого початку російської агресії Україна повинна була діяти на випередження, адже мала для цього можливості. Сьогодні ж ми закликаємо світ до санкцій, однак це не вирішить проблеми.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж.

«Нинішні втрати ми отримали не лише через російську агресію, а й через невміле керівництво на безпековому, національно стратегічному чи економічному рівнях. Ми не згенерували найкращі сили світу для того, щоб вийти з конфронтації та війни і не допустити втрати територій», – вважає Маломуж.

Він зазначив: сьогодні ми закликаємо світ до санкцій проти Росії, однак це принципово не вирішує проблеми.

«Так, частково вони тиснуть на Росію, у неї будуть труднощі у різних секторах, однак це не дає моделі вирішення проблеми у перспективі», – переконаний експерт.

Адже, на його думку, такі дії мали б бути превентивними та стати фактором, який справді можна було б використати для переговорного процесу.

«Нинішні санкції не є вирішальними, це не фактор потужного тиску, який би був критичним для Росії і змусив її вийти з Донбасу», – заявив експерт.

Він підкреслив: санкції не є впливовими, до того ж у них не вірять і наші міжнародні партнери.

«Спілкуючись у Брюсселі, в Лондоні, в Берліні та Вашингтоні, я бачу, наскільки наші партнери невпевнені у системній дії цих санкцій. Так, вони задіюються як політична підтримка, частково – як обмежуючий формат щодо окремих російських галузей. Однак усі – американці, європейці, китайці, японці – говорять, що такі дії не будуть вирішальними для нашої проблеми», – розповів Маломуж.

Нагадаємо, глава МЗС України Павло Клімкін заявляв, що недостатній тиск Заходу мотивує Кремль на подальші агресивні дії в Україні. Адже тут слід застосовувати позицію сили, а не умиротворення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 01:07 :13