Новини » Події 20 лютого, 2019, 18:36
Порошенко в ООН: Донбас перетворився на конвеєр для російської машини вбивств
ZIK
ZIK

Протягом п’яти років українці живуть в умовах найтривалішого в історії Європи гарячого конфлікту.

Про це під час засідання Генеральної Асамблеї ООН, яке транслює телеканал ZIK, заявив Президент України Петро Порошенко.

Петро Порошенко наголосив: те, що ГА ООН розглядає новий пункт порядку денного щодо ситуації на окупованих територіях України, свідчить, що Генасамблея готова вирішувати гострі нагальні питання. Він нагадав, що саме цього дня 5 років тому РФ розпочала своє приховане вторгнення в Україну. Уже 3 березня ця війна забрала перше життя – кримського татарина, і це був початок жахіть в окупованому Криму, наголосив Порошенко.

«Просто подумайте про той факт, що протягом п'яти років народ України живе в умовах найтривалішого в історії Європи гарячого конфлікту», – сказав очільник держави.

Петро Порошенко зауважив, що РФ не демонструє бажання зупинятися, і щодня Україна зазнає втрат.

«Спершу Росія захопила Крим, потім перетворила Донбас на поле бою, а далі – поширила свою агресію на Азовське, Чорне моря і Керченську протоку. У результаті 7% території України, включно з Кримом та східними районами Донецької та Луганської областей, наразі окуповані. Агресія РФ забрала життя 13 тисяч осіб, більш ніж 28 тисяч були поранені. І ця цифра включає також 298 пасажирів рейсу «MH-17», – заявив Петро Порошенко.

Президент України наголосив, що протягом п’яти років Кремль продовжує направляти регулярні збройні сили та найманців на Донбас.

«У буквальному сенсі Донбас перетворився на конвеєр для російської машини вбивств. Вершиною цинізму є те, що вони навіть направляють на Донбас курсантів проходити практику на полі бою», – заявив Петро Порошенко.

Президент України, говорячи про події в Криму в 2014-му, наголосив, що так званий референдум був фальшивим.

Нагадаємо, 20 лютого – офіційна дата початку тимчасової окупації Криму, яка була визначена 21 квітня 2015 року постановою Верховної Ради «Про Заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків».

Як повідомляли, громадська ініціатива «Права Справа» довела присутність збройних сил Росії на території окупованого Донбасу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 00:43 :00