Новини » Політика 20 лютого, 2019, 21:40
Порошенко пропонує позбавити Росію права вето в ООН
ZIK
ZIK

У 1939 році за свою агресивну поведінку Росія була виключена з Ліги Націй – це був вірний і виправданий хід.

Про це під час засідання Генеральної Асамблеї ООН, яке транслював телеканал ZIK, заявив Президент України Петро Порошенко.

Президент наголосив, що Україна – миролюбна нація, немає планів експансії або територіальних зазіхань.

«Ми зовсім не зазіхали на територіальний суверенітет або територіальну цілісність Росії. Максимальна повага до статуту ООН і до принципів ОБСЄ була основою нашої зовнішньої політики з моменту здобуття незалежності.

У грудні 1994 року в Будапешті Україна відмовилася від третього у світі ядерного потенціалу в обмін на гарантування безпеки. Але в 2014 у відповідь на нашу добру волю одна з підписантів Будапештського меморандуму  Російська Федерація встромила нам ніж у спину!» – підкреслив Петро Порошенко.

Вдавшись до військової агресії проти України, констатує Президент, Росія порушила всі можливі основоположні норми і принципи міжнародного права, включаючи статут ООН.

«Що ж може зробити міжнародна спільнота у відповідь на такі дії Росії? У 1939 році за свою агресивну поведінку Росія була виключена з Ліги Націй – це був вірний і виправданий хід.

То, можливо, настав час поставити Росію на місце, почати з позбавлення її права вето, принаймні коли йдеться про питання Російської агресії проти України», – запропонував Президент України.

Також він нагадав, що в березні 2015 року звернувся до Ради безпеки ООН з проханням розмістити на території України миротворчу місія під егідою ООН.

«Ця ініціатива була заблокована Росією, яка відкинула можливість повноцінного залучення ООН до врегулювання конфлікту. Росія спотворила саму ідею і цілі миротворчої операції в Україні.

Але я переконаний, що багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН з чіткою метою може стати вирішальним фактором для повернення миру на Донбасі. Принциповим для України є те, що будь-яке рішення про створення миротворчої місії має поширювати її мандат на всю окуповану територію, зокрема і на кордон, і передбачати виведення російських військ і зброї з території України», – наголосив Петро Порошенко.

Нагадаємо, громадська ініціатива «Права Справа» довела присутність збройних сил Росії на території окупованого Донбасу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 10:16 :53