Новини » Суспільство 20 лютого, 2019, 11:03
Пам’ять про Майдан потребує інституціоналізації, – Володимир В’ятрович
Фото: zbruc.eu
Фото: zbruc.eu

Революція гідності – це ключовий фрагмент сучасної історії України, який претендує на те, щоб стати основою нашої державної і національної ідентичності. Дуже важливо, щоб такі події несли в собі позитивний і об’єднавчий потенціал. Ми будемо ще не раз звертатися до цієї події. Важливо, щоб ми разом її переживали і в нас більше не було подій, які розколюють країну на дві частини. Про це важливо пам’ятати, оскільки в нашій країні продовжує тривати гібридна війна і це небезпечний тренд. Громадська думка легко піддається маніпуляціям: ті, хто хоче вплинути на людей негативно, акцентують увагу на негативах. Важливо боротися з цими недружніми сенсами, викривати їхню неправоту. Потрібен позитивний дискурс, який би базувався на об’єднавчих, позитивних сенсах і унеможливлював появу маніпуляцій.

Про це сказала керівник Центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» Наталія Зайцева-Чіпак, – пише Збруч.

Згідно з проведеним соціологічним дослідженням на тему Майдану кілька днів тому, перед роковинами розстрілів, найбільш пам’ятними подіями Революції гідності для українців є розгін студентського протесту (45%) і розстріли на вулиці Інститутській (42%). Також закарбувався спогад про перші смерті серед майданівців: Вербицький, Нігоян, Жизневський (37%). До позитивних наслідків Революції гідності українці залічують: підписання Асоціації з Європейською Унією (22%), підвищення рівня національної свідомості (20%), безвізовий режим (19%), втечу Януковича та падіння режиму (17%), визволення України з-під впливу Росії та боротьба за незалежність (11%). До негативних підсумків Майдану відносять: війну з Росією (33%), проведення АТО (24%), економічну кризу та безвладдя (13%), втрату територій (12%), велика кількість вбитих на війні (11%).

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович зазначив, що «пам’ять про Майдан потребує інституціоналізації. Пам’ять про Майдан, попри те, що це сталося якихось п’ять років тому, потребує чітких інструментів».

«Треба розуміти що Майдан – це надзвичайно важлива історія нашого досвіду. Це досвід нашої перемоги у вкрай несприятливих для нас обставинах. Очевидно, що цей досвід мусить звучати для нас і в майбутньому, зважаючи на те, що перепони, які перед нами стоять, нікуди не зникнуть, а випробування стануть важкими.

Ми так само повинні пам’ятати про Майдан як нагадування про те, наскільки дорого народ може заплатити за свої помилки. За помилки, здійснені в 2010 році, за якусь недолугість, за неуважність до якихось процесів, які відбуваються в країні. Він нам нагадує про те, за яку дорогу ціну ми купили шанс змінити цю країну. Цей шанс досі є реальним. Ми зобов’язані, заради людей, які загинули на Майдані, повною мірою скористатися цим шансом», – підкреслив Володимир В’ятрович.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 02:41 :34