Новини » Політика 20 лютого, 2019, 12:04
Ігор Смешко: Західні демократії, як правило, будувались військовими
ZIK
ZIK

Більшість західних демократій будувались військовими. Створювались соціально-економічні умови, інститути влади, а вже тоді це передавалось зрілим політикам.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «Drozdov» на телеканалі ZIK розповів український політик, голова Комітету з питань розвідки при Президентові України Ігор Смешко.

Він висловив переконання, що для повної деолігархізації достатньо лише одного місяця. Мовляв, для цього на ключові посади у силових структурах повинні прийти позапартійні професіонали.

«Люди, які не заплямували свою честь, але є професіоналами. Одразу ж буде помітно, що в питаннях антимонопольного законодавства, у питаннях корупційної складової в тарифах одразу ж зміниться ситуація», – запевняє голова Комітету з питань розвідки.

Він також запитав, до кого звертається прем'єр-міністр, коли на засіданні уряду розповідає про масштабні втрати на митниці.

«У нашій системі, при якій Президент має свою квоту в силових структурах, але не відповідає за фінанси та бюджет, триває така собі гра. У цій грі в одного можливість змінити все, а у другого – відповідальність перед кримінальним кодексом. Так ось, саме у Президента є можливість одразу змінити цю ситуацію по силовому блоку», – пояснив Ігор Смешко.

Відтак, він наголосив, що навіть кадрове оздоровлення силових структур може призвести до величезного економічного ефекту, якщо в Президента буде політична воля і він захоче розбити монопольний олігархічний контроль за стратегічними ресурсами країни.

«Погляньте на історичний досвід. Він говорить, що демократії на Заході будували військові люди. Джордж Вашингтон був військовим, Шарль де Голль був генералом, Карл Густав Маннергейм у Фінляндії також був, а Вінстон Черчилль – бойовий офіцер. Демократія, як правило, будувалась військовими, створювались соціально-економічні умови, інститути влади, а вже тоді це передавалось зрілим політикам», – підсумував політик.

Нагадаємо, політичний експерт Олександр Солонтай висловив переконання, що Україна може побороти олігархат. Але для цього вже сьогодні мають з’явитись неолігархічні сили.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 17:07 :45