Новини » Суспільство 20 лютого, 2019, 12:18
Експерт розкритикував Горбатюка, який 5-й рік не може завершити розслідування справ Майдану
ZIK
ZIK

В Україні дуже високий запит на розслідування подій на Майдані. Тому дуже важливо, щоб справи були доведені до суду і винних було покарано. Але якщо керівник спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк вже п’ять років говорить про те, що йому заважають проводити розслідування, то йому, мабуть, варто було б подати у відставку.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «ПЕНТА» Олександр Леонов.

«Те, що сьогодні обговорюють в прямому телеефірі тему щодо розслідування подій на Майдані, означає, що запит існує і він дуже високий. Адже і у ЗМІ триває активне обговорення», – сказав Леонов.

Але, за його словами, є чимало питань також і до правоохоронних органів. Адже дуже важливо, щоб справи дійшли саме до суду, але не так як у Литві аж через чверть століття.

«Якщо пригадати історію з розстрілами в Литві біля телецентру, то лише через 30 років там змогли вийти на судове рішення. Хоча це свідчить про те, що для суспільства є надзвичайно важливо поставити крапку. Так, як і важливо це зробити у справах Майдану. Але погоджуюсь і з тим, що ті люди, які віддавали накази і за цим всім стояли, навряд чи будуть притягнуті до відповідальності», – зазначив він.

Він наголосив, що винні зараз перебувають у Росії. Але вони так багато знають, що їх РФ ніколи не видасть.

«Звісно, ми можемо їх заочно засудити і важливо, щоб суд відбувся та поставив крапку у розслідуванні. Але ж є питання і до компетентності правоохоронних органів. Чесно кажучи, іноді не розумію пана Горбатюка, який каже, що йому вже п’ять років заважають проводити розслідування і тільки зараз він зміг дійти до слідчого експерименту. Але це дуже великий термін для такої важливої суспільної теми. Тому, якщо людині заважають працювати вона має подати у відставку. Адже час іде і грає не на користь слідства», – вважає Леонов.

Політолог Валентин Гладких сказав, що Горбатюк має повне право відкрити кримінальні справи, якщо йому хтось заважає проводити розслідування.

«Якщо Горбатюк говорить про те, що йому хтось заважає, то йдеться про втручання у роботу слідства, яке є правопорушенням і карається законом. Тобто він може за цим фактом відкривати окрему справу і її розслідувати. Або, якщо він знає, хто гальмує процес, нехай назве прізвища і вкаже, в який спосіб вони це роблять. Бо я не думаю, що Генпрокурор дає йому якісь вказівки, але якщо це так, то це знову ж таки порушення», – зазначив Гладких.

Він наголосив, що його не влаштовує те, коли правоохоронці кажуть, що замовники сидять в Москві, доказів у них ніяких не знайшли і ніхто проти них не свідчив. Але ж всі знають хто це зробив.

«Коли я чую подібну фразу, наприклад від влади, то це звучить дивно. Адже треба все з’ясовувати через судовий процес. Тому що люди, які винні, мають знати, що їх можуть притягнути до відповідальності через 10-20-30 років. І це вже буде своєрідним покаранням, бо жити і переховуватись, це не дуже комфортно», – вважає він.

Нагадаємо, Сергій Горбатюк у програмі «Гра у класику» на телеканалі ZIK пояснив, чому його досі не звільнили з ГПУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 00:51 :43