live

Допоки хтось із влади не сяде в тюрму: нардеп оцінив ймовірність нового Майдану

ZIK

Із 1500 фігурантів справ ув'язнено тільки 9 осіб. Та й це лиш дрібні виконавці, яких можна було навіть не чіпати.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив позафракційний народний депутат Євген Рибчинський.

Гість програми дивується, чому правоохоронці досі не розкрили всі злочини Майдану і не назвали тих, хто давав злочинні накази розстрілювати мітингувальників під час Революції Гідності.

«Сьогодні ув'язнено тільки 9 осіб. Та й це дрібні виконавці, яких можна було не те що не чіпати, їх можна було використати для того, щоб більш високі чини були засуджені. Але, на превеликий жаль, нічого не відбулося. Влада далі займається популізмом», – зазначив народний обранець.

Євген Рибчинський також дивується, чому за стільки часу після Майдану не було прийнято закону про заочне засудження, який, за словами правоохоронців, полегшив би процес притягнення до відповідальності винних у злочинах Майдану.

«Чому за 4,5 року цей закон не виносився? Якщо є 226 голосів членів коаліції, то чому вони не проголосували за нього? Чого їм постійно бракує?

Це подвійні стандарти. І я не вірю Генеральному прокурору, що завтра, не сьогодні, а саме завтра або коли-небудь ці питання будуть розкриті.

Мені здається, що буде і третій Майдан, і четвертий, поки хтось із влади не сяде у тюрму. Особливо перші особи», – заявив Євген Рибчинський.

Нагадаємо, цими днями минають п’яті роковини подій на Майдані, під час яких загинула більш ніж сотня людей, які виступили на захист України та проєвропейських цінностей. На вулиці Героїв Майдану у Львові активісти провели акцію «100 кроків до неба», а посольства України у низці європейських країн вшановують пам’ять героїв по-різному: організовують благодійні кіноперегляди, мирні акції тощо. Польський євродепутат написав зворушливого листа до безіменного Героя Небесної Сотні.

Поблизу будівлі Вищої кваліфікаційної комісії суддів відбувся мітинг родичів і близьких Героїв Небесної Сотні. Вони вимагали «очистити» Верховний Суд від чиновників часів Майдану. А Генпрокуратура встановила 66 осіб-виконавців вбивств на Майдані у 2014 році та по суті завершила слідство щодо тих, хто віддавав злочинні накази.

Loading...
Loading...
Loading...