Новини » Суспільство 20 лютого, 2019, 14:41
Для мене головними гаслами Майдану були «Банду геть!» і «Покарати винних!», – Сазонов
ZIK
ZIK

П’ять років тому кожен, хто прийшов на Майдан, мав власну історію, чому він там. Саме побиття студентів стало поштовхом для політолога Кирила Сазонова, який на той момент хотів подолати не корупцію, а «банду», яка керувала країною і познущалася над дітьми.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Кирило Сазонов.

«Я був далекий від ідеї євроінтеграції і не дуже розумів, що це означає. Хоча знав, що ми не хочемо жити в Митному союзі, СНД і бути російською провінцією, а треба ставати частиною Європи», – сказав Сазонов.

Але, за його словами, що це означало на практиці, він не до кінця розумів, як і те, навіщо виходити на вулицю. Лише після того, як по-звірячому побили студентів у листопаді 2013 року, вирішив, що «банду» треба гнати.

«Не може держава бити своїх громадян, так роблять лише окупанти. Тому для мене першим гаслом на Майдані було «Банду геть!», тому що такі люди не могли нами керувати. А інше «Покарати винних!». Бо заклики щодо люстрації, реформи були вже потім», – зазначив він.

Він розповів, що після нічного штурму у лютому 2014 року у його голові відбувся переломний момент. Адже зрозумів, що це може бути кінцем.

«У вечір штурму мені подзвонив знайомий з іншого боку барикади і сказав, що люди догралися і жаліти ніхто нікого не буде. Бо інформація про всіх є і всі будуть згодом покарані – починаючи від тих, хто стояв на Майдані, і закінчуючи журналістами, які їх підтримали. Але, коли люди залишились на площі і витримали штурм, а також з’явились загиблі, я зрозумів, що шляху назад немає, народ не розійдеться, бо компроміс вже неможливий. Було лише два варіанти або нас вб’ють, або вони самі втечуть», – прокоментував Сазонов.

Наприкінці він наголосив, що зрозумів логіку Януковича лише тоді, коли побував в Межигір’ї  і побачив умови, в яких він жив.

«Для мене переломним моментом стала екскурсія в Межигір’я. Я зрозумів, що для таких людей як Янукович страшні навіть не смерть чи судимість, а втратити «царські хороми» і переїхати у будинок, який за нашими мірками є великим. Для нього і його поплічників – це буде камерою, адже вони вже не можуть жити в нормальних умовах, бо звикли до обслуговування, поварів, страусів, власних озер та іншого. Але тим не менше, я все-таки хочу, щоб Януковича зловили і посадили на 13 років», – сказав він.

Нагадаємо, п’ять років тому, в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності, з нагоди чого у Києві відбувся поминальний молебень за Героями Небесної Сотні, а у Львові була організована акція «Ангели пам’яті» під гаслом «Їх смерть не була марною». З приводу річниці події Ірина Геращенко заявила, що мусимо зробити ще дуже багато, аби перемогла Україна, а не антимайдан.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 21:55 :23