Новини » Політика 20 лютого, 2019, 16:27
«Чесний полковник» бреше: Вінник надав документи про продаж Гриценком майна армії
ZIK
ZIK

Колишній міністр оборони Анатолій Гриценко говорить неправду, коли заявляє, що не був причетним до відчуження та продажу військового майна. Існує низка документів, які підтверджують протилежне.

Про це на засіданні ТСК щодо розкрадань в армії, яке транслював телеканал ZIK, розповів голова комісії нардеп Іван Вінник.

Він зазначив: на дію ТСК «абсолютно рефлексивно» відреагував один із колишніх міністрів оборони Анатолій Гриценко, заявивши, що робота групи є політично заангажованою.

«Ми його офіційно запросили на засідання, та отримали відповідь, що він не збирається брати участь у роботі комісії. На його думку, це не є важливим питанням. Хоча, якщо ти претендуєш на посаду Головного військовокомандувача країни, безумовно, це має тебе цікавити», – зауважив Вінник.

Водночас, на доказ відсутності політичної за ангажованості він продемонстрував депутатське звернення про вчинене кримінальне правопорушення, яке разом із нардепом Тетеруком подавав ще у 2016 році. Там йшлося про необхідність розслідування оборудок з продажу комплексів С-300.

«Вони знімалися з української армії, до речі, під час перебування на посаді Анатолія Гриценка, переводились у стан надлишкового майна і в подальшому реалізовувались до Казахстану», – розповів Вінник.

Він зазначив: має документи, які свідчать, що Гриценко, перебуваючи на посаді міністра оборони, справді вчинив таке правопорушення.

«В чому була головна рефлексія Гриценка? Він стверджував, що не продавав військове майно. Мовляв, це був не він, а хтось інший, а він просто був міністром оборони і немає до цього жодного стосунку. Та я підготував низку документів, які спростовують його слова», – зазначив нардеп.

Зокрема, Вінник продемонстрував статтю одного із сайтів. Там було процитовано тодішнього міністра оборони Гриценка, який «обурювався, що Кабмін замахнувся на військове майно» і намагається усунути його від процесу реалізації надлишкового майна.

«Тобто, Гриценко сам говорить, що реалізовував це. Таким обставинам в уряді Януковича передувало рішення позбавити Гриценка, який працював міністром оборони, права продавати надлишкове майно. Гриценко щиро обурювався, тому що до цього це продавав, як власне, і в урядах Тимошенко та Єханурова», – підкреслив Вінник.

Та, за словами нардепа, потім Гиценко все ж отримав право відчужувати армійське майно. 

«Тож уже в наприкінці серпня 2007 року в інтернеті можна побачити радісний коментар Анатолія Гриценка, що йому повернули право продавати майно: «Прем’єр-міністр України Янукович підписав постанову уряду, якою зняв заборону на реалізацію надлишкового майна». Тобто, Гриценко продавав майно. «Чесний полковник» банально бреше», – зауважив Вінник.

Водночас, він продемонстрував і копію розпорядження від 22 вересня 2006 року, яким Гриценкові заборонили продавати армійське майно.

«Є й додатковий документ – витяг з канцелярії Міноборони, де очільник відомства Анатолій Гриценко категорично наполягає і наказує здійснювати реалізацію будь-якого надлишкового майна виключно за рішенням МОУ, за поданням Генерального штабу. Тобто, Гриценко особисто погоджував усе, що продавалося», – заявив Вінник, демонструючи відповідний документ.

Окрім того, він показав і письмове звернення Гриценка до Фонду держмайна, у якому вимагалося прискорити розробку проекту порядку продажу, оцінки та затвердження переліків військового майна.

«Є ціла низка наказів міністра оборони Гриценка про призначення керівників державних підприємств у складі Міністерства оборони, які, власне, реалізовували надлишкове військове майно», – зазначив Іван Вінник.

Як повідомлялось, на одному із попередніх засідань, Вінник заявляв, що найвидатнішими «торгашами»-міністрами оборони з 2004 року були Гриценко, Єхануров і Єжель.

Читайте також: Гриценко розповів, про кого його допитували у СБУ 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 23:44 :39