Новини » Суспільство 20 лютого, 2019, 14:46
Без Революції Гідності Україна сьогодні була б чимось середнім між РФ і КНДР, – політолог
ZIK
ZIK

Суспільство не може стояти на місці – воно або розбивається і лізе льодяною гіркою вгору, або ж зупиняється і одразу починає скочуватись донизу. До 2014 року ми котились вниз доволі швидко, ось-ось могли скотитись остаточно. Та ми вчепились і полізли вгору.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Кирило Сазонов.

Він зазначив, що колонія завжди живе гірше, ніж метрополія. Відтак, з його слів, без Революції Гідності сьогодні в Україні було б щось середнє між Росією та Північною Кореєю.

«Тільки Майдану ми зобов'язані тим, що можемо говорити те, що думаємо, писати, що захочемо, працювати, де захочемо, їздити вільно в Європу. Тобто всі свободи, всі права і хоч якийсь захист – це все завдяки Майдану», – переконаний експерт.

Так само, зазначає він, ми перестали боятись правоохоронців на вулицях. Мовляв, він вже звик до того, що міліціонер біля машини на узбіччі, наче мисливець.

«У той же час я – жертва. Він може мене пропустити, може зупинити, взяти з мене трішки або й більше, а то й зовсім пошкодувати. Та у будь-якому випадку я жертва – потенційний корм. Мене завжди цікавило, чому людина сприймає мене, як їжу. Від цього ми, дякувати Богу, відійшли», – розповідає Кирило Сазонов.

Він підкреслив, що суспільство у будь-якому випадку не може стояти на місці – воно або розбивається і лізе льодяною гіркою вгору, або ж зупиняється і одразу починає скочуватись донизу.

«До 2014 року ми котились вниз доволі швидко. Вже ось-ось могли скотитись остаточно. Та ми вчепились і полізли вгору. Так, сьогодні ліземо і шкодуємо про втрачені можливості», – каже журналіст.

Нагадаємо, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович написав на своїй сторінці у Facebook, що сьогодні віра у перемогу потрібна Україні не менше, ніж 5 років тому на Майдані.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 14:19 :31