Новини » Політика 19 лютого, 2019, 15:02
Зміни до Конституції: голова Меджлісу вказав на нові важелі у відновленні суверенітету над Кримом

Закріплення у Конституції України кримсько-татарської національної автономії у складі Української держави надасть нові правові інструменти та важелі у відновленні суверенітету України над Кримом.

На цьому під час засідання Верховної Ради України у зв’язку з п’ятими роковинами з початку збройної агресії Російської Федерації проти України, яке транслює телеканал ZIK, наголосив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«П’ять років окупації – це нестерпно тривалий термін, протягом якого російські окупанти піддають громадян України незаконним гонінням та репресіям, спотворюють Крим, хижацьки знищують унікальні природні об’єкти, руйнують історичні пам’ятки, зводячи численні військові об’єкти та інфраструктуру до них. Однак найстрашніше, що проводиться російськими окупантами, відкрито і на очах у всього світу, – це витіснення кримсько-татарського народу зі своєї землі. Зрозуміло, поки що не методами Сталіна, але посилення репресій відносно корінного народу Криму має на меті змусити кримських татар та етнічних українців самим залишати Крим», – заявив Рефат Чубаров.

Голова Меджлісу наголосив, що десятки тисяч кримських татар нині очікують відповідь на головне питання – коли будуть задіяні всі зусилля, щоб нарешті відбулися помітні зрушення щодо деокупації Криму. Він закликав Україну та українське суспільство конкретними ініціативами задіювати основних гравців міжнародної політики до вироблення спільного з Україною плану дій щодо деокупації півострова.

Рефат Чубаров нагадав, що є одне «домашнє завдання», з яким Україна затягує. З його слів, розроблений законопроект щодо змін до КУ у частині статусу АР Крим та Севастополя.

«Закріплення у Конституції України кримсько-татарської національної автономії у складі Української держави та визначення, що джерелом цієї автономії є право кримсько-татарського народу на самовизначення як корінного народу України, надасть нашій державі та наших міжнародним партнерам нові правові інструменти та важелі у відновленні суверенітету України над Кримом», –наголосив Рефат Чубаров.

Нагадаємо, 19 лютого у Верховній Радій України відбулося засідання у зв’язку з п’ятими роковинами з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

Під час засідання Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні мрія Путіна – не лише розділена Україна, а розділена, ослаблена Європа, яка зреклася своїх цінностей та якій він диктує свої умови.

Голова ВРУ Андрій Парубій наголосив, що сьогодні українські військові на Донбасі захищають не лише свої домівки, а й безпеку інших країн. А президент Ради Європи Дональд Туск заявив, що ЄС ніколи не визнає російської анексії Криму і не відмовиться від санкцій, поки Росія не виконає свої зобов'язання. Так само ЄС не змириться з жодним актом насильства в Азовському морі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 11:30 :59