Новини » Політика 19 лютого, 2019, 16:04
Заклики до миру «будь-якою ціною» є актом зради, – професор Василенко у ВРУ

Мир на сході країни на умовах агресора продовжить війну аж до знищення України.

Про це під час засідання Верховної Ради України у зв’язку з п’ятими роковинами з початку збройної агресії Російської Федерації проти України, яке транслює телеканал ZIK, заявив експерт з міжнародного права, Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор юридичних наук, професор Володимир Василенко.

«Ворог програв бліц-криг, що мав на меті силове розчленування і знищення України. Тепер він веде злочинну війну на виснаження України, сподіваючись її керівництво піти на поступки, що є згубні для нашої незалежної держави, демократичного конституційного ладу і обраного нами євроатлантичного цивілізаційного шляху розвитку. Тому заклики до миру будь-якою ціною і за рахунок наших життєво важливих національних інтересів є аморальними і неприйнятними. Такі заклики є актом зради тих, хто зі зброєю у руках боронить зараз нашу Батьківщину, і наруга над пам’яттю тих, хто поліг у боях за нашу свободу і незалежніть», – заявив Володимир Василенко.

Професор Василенко наголосив, що мир на умовах агресора продовжить війну аж до знищення України за допомогою вже «м’якої сили», інструментом якої є кремлівська агентура в Україні та «п’ята колона». Мир, наголосив він, можливий лише через перемогу України і примус агресора до припинення міжнародного правопорядку, звільнення територій та бранців, а також відшкодування завданих війною збитків.

Володимир Василенко зауважив, що перемогу у війні Україна має здобути власними силами, опираючись на підтримку міжнародних партнерів. Професор висловив сподівання, що парламент ухвалить закон про українську мову, адже «мовний фронт – не менш важливий, аніж поле битви».

Професор Василенко також запропонував продовжити проект «Стіна» вздовж кордонів України із Білоруссю.

«Свого часу від Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка була пропозиція збудувати вздовж кордону з РФ європейський вал чи захисну стіну. Мені здається, що треба якомога швидше закінчити обладнання і будівництво цього валу і продовжити його також і вздовж українсько-білоруського кордону. Тоді ми упередимо можливість завдання удару і з цього напряму», – наголосив він.

Нагадаємо, 19 лютого у Верховній Радій України відбулося засідання у зв’язку з п’ятими роковинами з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

Під час засідання Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні мрія Путіна – не лише розділена Україна, а розділена, ослаблена Європа, яка зреклася своїх цінностей та якій він диктує свої умови. Президент також заявив, що до 2023 року Україна планує подати заявку на членство в ЄС.

Голова ВРУ Андрій Парубій наголосив, що сьогодні українські військові на Донбасі захищають не лише свої домівки, а й безпеку інших країн. А президент Ради Європи Дональд Туск заявив, що ЄС ніколи не визнає російської анексії Криму і не відмовиться від санкцій, поки Росія не виконає свої зобов'язання. Так само ЄС не змириться з жодним актом насильства в Азовському морі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 07:34 :13