live
Новини » Світ

В ЄС будуть боротися з автомобільними вихлопами

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Представники Європарламенту і всіх країн Європейського Союзу після тривалих переговорів вперше узгодили допустимі норми викиду вуглекислого газу для вантажних автомобілів і автобусів. Документ ще вимагає схвалення на пленарній сесії Європарламенту і ратифікації всіма державами ЄС, однак ці кроки найчастіше є формальними.

Про це повідомляє «Сегодня».

Так, до 2030 року середній розмір викидів CO2 важких вантажівок і автобусів має бути скорочений на 30% в порівнянні з рівнем 2019 року. Цей орієнтир буде переглядатися в 2022 році, тоді ж буде вибудувана стратегія на період після 2030 року. Крім того, узгоджена проміжна мета – зниження викидів вуглекислого газу до 2025 року на 15% в порівнянні з рівнем 2019 року.

«ЄС досяг величезного успіху, вперше вживши заходів щодо зниження викидів CO2 важких автотранспортних засобів», – заявив депутат Європарламенту Бас Ейкхаут.

Учасники переговорів підтримали пропозицію Єврокомісії, опубліковану в травні 2018 року. При цьому Європарламент у 2019 році пропонував більш рішучі зміни: скорочення викидів на 20% до 2025 року і на 35% до 2030 року.

Однак лобісти, що представляють інтереси автомобілебудівних компаній ЄС, стверджують, що навіть більш м’який варіант законопроекту створить суттєві труднощі для галузі. Цілі зниження викидів CO2 вимагають значних зусиль, і державам Євросоюзу слід передбачити необхідну інфраструктуру, йдеться в заяві Європейської асоціації виробників автомобілів (ACEA).

«Зараз ми можемо лише закликати держави-члени ЄС в екстреному порядку прискорити розгортання інфраструктури, необхідної для підзарядки і заправки вантажівок на альтернативних видах пального, які доведеться продавати у величезних кількостях, щоб виконати поставлені цілі», – наводяться в повідомленні слова генсека ACEA Еріка Йоннарта.

В обмін на поступки щодо орієнтирів на період до 2030 року Європарламент домігся введення з 2025 року обов’язкових мінімумів продажу вантажних автомобілів і автобусів з нульовими викидами.

Нагадаємо, концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі оновила рекорд.Loading...
Loading...
Loading...