В уряді заявили про намір влаштувати додаткову індексацію пенсій

ZIK

З 1 березня відбудеться запланована індексація пенсій. Але ще буде додаткова індексація для тих людей, які не отримували її в попередні роки.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив представник Кабінету Міністрів України у Верховній Раді Вадим Денисенко.

Під час включення представник Кабміну зауважив, що після 2014-го року дефіцит Пенсійного фонду досягав «катастрофічних цифр», але на сьогодні владі вдалося збалансувати всю систему.

«Більше того, була прийнята пенсійна реформа, за допомогою якої 7 мільйонам пенсіонерів вдалося збільшити пенсії. Причому збільшити достатньо суттєво», – підкреслив Вадим Денисенко.

Він додав, що пенсійна реформа передбачала одну просту річ: пенсії будуть індексовуватись.

«От і з 1 березня відбудеться перша індексація. Окрім того є думки про те, як хоча б частково компенсувати гроші тим категоріям пенсіонерів, які мали великий стаж, але маленьку зарплату», – заявив представник Каміну.

Читайте також: Павло Розенко: З 1 березня розмір пенсій зросте на 17-20%

Також Денисенко зазначив, що індексація пенсій відбуватиметься завдяки тим грошам, які надійдуть до бюджету від розмитнення «євроблях».

«Планується, що це буде близько десяти мільярдів гривень. Зараз до бюджету надійшло шість мільярдів гривень. Тобто зараз відбувається пошук формули, щоб провести індексацію пенсій тих людей, які мали великий стаж, але не отримали підвищення пенсії рік тому, коли відбувся перший етап пенсійної реформи», – прокоментував Вадим Денисенко.

Читайте також: У березні може змінитися система виплати пенсій

Нагадаємо, в Україні з 1 березня перерахують пенсії. Розмір надбавки може скласти більше 1000 грн (якщо пенсія зараз вище 5 тис. грн). Виплати підвищать на 17-20% від розрахункового розміру. 

Читайте також: У 2019 році передбачено п’ять перерахунків пенсійних виплат

Loading...