Новини » Суспільство 19 лютого, 2019, 12:52
У ГПУ прокоментували слідчі дії щодо вбивств героїв Майдану
ZIK
ZIK

Розслідування щодо вбитих героїв на Майдані досі триває. Втім, про підозру вже оголошено 442 особам, до суду відправлено 288 обвинувальних актів. Водночас, у в’язниці відбувають покарання дев’ятеро злочинців.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK сказав начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

«Розслідування триває стосовно усіх епізодів, окрім перших вбивств. Адже ми вже повідомили про підозру і організаторам, і виконавцям, і середній ланці. Загалом підозр 442, до суду відправлено 288 обвинувальних актів. Вже є 52 рішення суду про визнання винуватості, з них дев’ять — позбавлення волі», — каже Сергій Горбатюк.

Водночас, робота ГПУ сфокусована на завершені розслідування стосовно тих осіб, яким інкримінується організація розстрілів, каже начальник управління спецрозслідувань.

«Йдеться про колишнього президента, міністра внутрішніх справ, його заступника, керівника СБУ тощо. Тут можлива лише заочна процедура. Прокурори працюють на завершення. Втім, зміни законодавства, які сталися 27 листопада 2018 року, припинили дію «заочки», тому працювати по цій процедурі неможливо без внесення змін ВРУ», — говорить Сергій Горбатюк.

У кожній справі, де є замішаний правоохоронець, прокурор звертається до суду з клопотанням про відсторонення, звертає увагу начальник управління спецрозслідувань.

«Переважно суди відмовляються відсторонювати. Іноді формально, що нема підстав. Адже людина з «Беркуту» перейшла у інший підрозділ. В окремих випадках буває, що приходять представники МВС і під час судового засідання відстоюють своїх працівників. Однак, саме керівництво МВС має можливість проводити розслідування і звільняти», — зазначає Сергій Горбатюк.

Слідчі експерименти в Києві, на вулиці Інститутській — продовжуються, зазначає начальник управління спецрозслідувань ГПУ.

«На початковому етапі вони зосереджувалися на тій частині, де планується початок будівництва. У верхній частині вулиці розслідування ще тривають. Думаю, до кінця березня завершимо», — пояснює Сергій Горбатюк.

Загалом над розслідуванням працює 32 штатних слідчих ГПУ, звертає увагу начальник управління спецрозслідувань.

«Також до нас відряджено 30 слідчих від поліції, 45 прокурорів і ще п’ять слідчих СБУ», — підкреслює Сергій Горбатюк.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, приблизно 40 підозрюваних у розстрілах на Майдані досі працюють у правоохоронних органах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 06:09 :35