Новини » Події

Суд звільнив від відповідальності двох ДАІшників, які переслідували Автомайдан

Працівник ДАІ в центрі Києва, 18 грудня 2014 року. Фото: Койфман Михайло/УНІАН

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду на прохання прокуратури звільнив від кримінальної відповідальності двох колишніх співробітників ДАІ, засуджених за тиск на підлеглих і підробку рапортів щодо активістів Автомайдану.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду, передають «Українські Новини».

Зазначено, що колегія кримінального Касаційного суду у складі Верховного Суду розглянула касаційні скарги прокурора і одного з засуджених на вирок місцевого суду та ухвалу апеляційного суду.

Так, колишній начальник відділу адміністративної практики управління ДАІ в Дніпропетровській області, підполковник Дмитро Іванюк ще в червні 2016 року був засуджений за ч. 2 ст. 343 (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, вчинене службовою особою з використанням свого службового становища) і засуджений до двох років обмеження волі умовно.

Суд встановив, що підполковник ДАІ тиснув на своїх підлеглих і вимагав від них складати адміністративні протоколи на учасників автопробігу активістів Автомайдану до президентської резиденції «Межигір’я» (Київська область) 29 грудня 2013 року.

Кілька підлеглих відмовилися від фальсифікації протоколів, але інспектор ДПС ДАІ Ілля Борщ погодився і підробив від імені колег кілька адмінпротколов щодо автомайданівців.

У червні 2016 року він отримав вирок – 4 250 гривень штрафу з позбавленням права займати посади в правоохоронних органах строком на два роки.

Апеляційний суд залишив вирок без змін.

Підполковник Іванюк подав касацію і зажадав від Верховного Суду скасувати вирок.

На його думку, суди попередніх інстанцій не встановили цілі і мотив скоєння інкримінованого йому кримінального злочину.

Верховний Суд відмовив йому в цьому проханні.

У той же час, суд задовольнив касацію заступника прокурора Дніпропетровської області про звільнення засуджених від кримінальної відповідальності.

Прокурор зазначив, що термін притягнення до відповідальності за злочини невеликої тяжкості становить три роки і вже закінчився.

Не дивлячись на те, що обидва засуджених не визнали свою провину, Верховний Суд повністю звільнив їх від відбування покарання на прохання прокуратури.

Згідно інформації з Єдиного реєстру судових рішень, ця постанова Верховного Суду винесена в кінці вересня 2018 року.

Нагадаємо, громадські експерти «забракували» половину зі 113 кандидатів у антикорупційні судді.Loading...