Новини » Суспільство 19 лютого, 2019, 15:01
Стали відомі цьогорічні лауреати Шевченківської премії, серед достойників – Оксана Забужко
Шевченківська премія. Фото: president.gov.ua
Шевченківська премія. Фото: president.gov.ua

Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка назвав цьогорічних лауреатів. У номінації «Література, публіцистика, журналістика» перемогу здобули Богдан Горинь та Оксана Забужко.

Про це повідомляє Читомо.

У номінації «Музичне мистецтво» переміг Володимир Шейко.

За «Візуальне мистецтво» відзначили Василя Чебаника.

Серед кандидатів у номінації «Кіномистецтво» обрали Романа Бондарчука, а в номінації «Театральне мистецтво» – Ростислава Держипільського.

Результати голосування подадуть на затвердження Президентові.

Премію традиційно вручатимуть на початку березня.

Шевченківська премія – найвища державна нагорода України в галузі культури і мистецтва. Рішення про присудження премії ухвалює президент України на основі пропозицій Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Розмір Шевченківської премії в 2016 році склав 192 тисячі гривень.

Премія, починаючи з 2017 року, буде присуджуватися у п’яти номінаціях: літературі, публіцистиці, журналістиці; музичному мистецтві; театральному мистецтві; кіномистецтві; візуальному мистецтві. Раніше номінацій було дев’ять. Комітет з Шевченківської премії визначає переможців і вносить їх на затвердження президенту.

Нагадаємо, що минулого року Шевченківську премію з літератури отримала Емма Андієвська. Тоді на неї претендували 19 осіб.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 09:21 :06