Новини » Суспільство 19 лютого, 2019, 10:33
Сьогодні – день народження малого герба України
Державний герб незалежної України – золотий Тризуб. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Державний герб незалежної України – золотий Тризуб. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю постановою Державний герб незалежної України – золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття. Його проект розробили: геральдист Андрій Гречило та графіки Олексій Кохан та Іван Турецький.

Постанова 1992 року визначала Тризуб малим гербом України, вважаючи його головним елементом великого герба. Зображення герба мусило розміщуватися на печатках органів державної влади і державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ. Документ також мав додаток, в якому містилися кольорове, чорно-біле та схематичне зображення герба із вказаними пропорціями щита і тризуба.

Прийнята 28 червня 1996 року Конституція України, у Статті 20 проголошувала тризуб головним елементом Великого Державного герба України. Тризуб визначався як знак княжої держави Володимира Великого і малий Державний герб України. Згідно з Конституцією великий Державний герб мусив встановлюватися в майбутньому, окремим законом Верховної Ради України, з урахуванням малого герба та герба Війська Запорізького.

Великий Державний герб України залишається досі не затвердженим.

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 08:11 :05