Новини » Суспільство 19 лютого, 2019, 12:17
Сергій Горбатюк пояснив, чому його досі не звільнили з ГПУ
ZIK
ZIK

Підготовка до звільнення Сергія Горбатюка з посади очільника Департаменту спецрозслідувань ГПУ почалась вже невдовзі після призначення Юрія Луценка Генпрокурором. Втім, у цій історії важливу роль зіграли його публічність та підтримка родин Небесної Сотні.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK висловив сам начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

У своїх інтерв'ю Горбатюк часто згадував про «тиск згори», називаючи імена як Генпрокурора Юрія Луценка, так і його заступників, зокрема, Матіоса та Столярчука. Втім, сьогодні він досі залишається на свої посаді.

«Спроби зняти мене з посади здійснювались упродовж всього часу. Враховуючи, як раніше це все відбувалось у правоохоронних органах, ця ситуація виглядає дуже дивною. Раніше за лічені дні, а, може, навіть і години ухвалювалось рішення про те, щоб звільнити працівника, що не влаштовує керівництво», – розповідає правоохоронець.

З його слів, у ті часи десятками проводились реорганізації правоохоронних органів, аби конкретного працівника вивезти зі штабу і сказати, щоб шукав нове місце роботи.

«Тут, мабуть, зіграла роль моя публічність. З іншого боку, підтримка родин Небесної Сотні теж має значення. Хоча підготовка (до його звільнення – ZIK), як на мене, проводилась весь цей час. Вже у вересні 2016-го була перша догана без жодної конкретики на загальних словах про «неналежні результати» розслідування», – зазначив Сергій Горбатюк.

Наступна догана, розповідає він, вже була через Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію, а тоді – допити та реєстрація кримінальних порушень про порушення ним прав підозрюваного ще на посаді слідчого.

«Тоді мене допитували і проводили очні ставки. Далі була комплексна перевірка Департаменту спецрозслідувань. Вона була організована для того, аби щось знайти. Не знаю, що саме. Тобто для того, аби не просто звільнити, а щоб переконати суспільство, що це правильно», – пояснив голова Департаменту спецрозслідувань ГПУ.

З його слів, через те, що він наголошував на дотриманні закону, не вдалось провести цю перевірку. Відтак, далі була реорганізація департаменту.

«Єдина мета цієї реорганізації, аби залишились слідчі, а прокурори були виділені. Прокурори – це ті люди, які ухвалюють процесуальні рішення. Слідчі без них нічого не можуть зробити. Тож це було зроблено, щоб вивести їх з під моєї опіки і мати додаткові важелі впливу», – заявив Горбатюк.

Нагадаємо, адвокат сімей Небесної Сотні Віталій Титич висловив переконання, що Сергій Горбатюк та його команда роблять максимум, щоб провести розслідування злочинів в умовах протидії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 01:23 :36