Новини » Політика 19 лютого, 2019, 18:50
Санкції в режимі «лайт»: Фейгін дорікнув ЄС за боягузливу політику щодо Росії
ZIK
ZIK

Євросоюз у питанні санкцій проти Росії діє значно обережніше, аніж США, впроваджуючи обмеження у режимі «лайт».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політик, правозахисник Марк Фейгін.

Правозахисник, коментуючи інформацію щодо підготовки Євросоюзом санкцій проти конкретних осіб у РФ, зауважив, що санкції, які обговорюють у ЄС, є «лайтовими», м’якими, такими, що не переконають російське керівництво відпустити українських моряків.

Натомість обмеження, які готують у Конгресі США, є значно серйознішими. Він зауважив, що спостерігається рішучість сенаторів щодо ухвалення документу, де, окрім персональних санкцій, ідеться про розширення санкцій на вуглеводневий сектор і компанії, які в ньому задіяні.

Марк Фейгін зазначив, що стежить за учасниками «нормандського формату», зокрема Ангелою Меркель: «Якби Німеччина відмовилася добудувати «Північний потік» із РФ, залишивши вимогу негайно відпустити усіх політв’язнів? Невже Москва, для якої гроші важливіші, не пішла б на це? Пішла б точно. А я бачу, що матеріальний інтерес переважає, тому Європа значно обережніше діє. Ми не очікуємо від Європи рішучих дій – маю на увазі, насамперед, від ЄС, щодо санкцій. Їх підштовхують, швидше, США», – заявив Марк Фейгін.

Гість програми зауважив, що в ЄС говорять, мовляв, усі питання треба узгодити з усіма країнами. Проте це, наголосив Марк Фейгін, не може бути виправданням такої боягузливої політики. Водночас він зауважив, що Москва боїться санкцій і намагається у будь-який спосіб запобігти їх впровадженню.

Марк Фейгін прогнозує, що до виборів українських моряків Москва не відпустить, щоб чинний Президент України не використав такі факти на свою користь. Проте після виборів, певен правозахисник, будь-які варіанти розвитку подій є цілком можливі.

Нагадаємо, ЄС готується до запровадження санкцій щодо конкретних осіб в Росії, відповідальних за збройну операцію, здійснену в листопаді 2018 року в Чорному морі. Про це повідомив міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршичек.

Як повідомляли, міністри закордонних справ ЄС на засіданні 18 лютого в Брюсселі визначили сфери, в яких ЄС надасть підтримку українським регіонам в районі Азовського моря.

Додамо, Рада міністрів Євросоюзу під час засідання 18 лютого ухвалила так званий «азовський» пакет санкцій проти Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 00:13 :03