live
Новини » Політика

Рада розпочала засідання у зв’язку з п’ятими роковинами з початку агресії РФ

Народні депутати хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні і загиблих на сході України.

Хвилину мовчання оголосили під час засідання у зв’язку з п’ятими роковинами з початку збройної агресії Російської Федерації проти України, яке транслює телеканал ZIK.

Участь у заході беруть Президент України Петро Порошенко, президент Європейської ради  Дональд Туск, члени Уряду, представники громадських об’єднань, спілки ветеранів АТО, Меджлісу кримськотатарського народу, видатні українські та іноземні політичні діячі, представники іноземних парламентів, міжнародних парламентських організацій та дипломатичного корпусу.

«Минає п’ятий рік з того дня, як РФ, знехтувавши всіма нормами міжнародного права, статуту ООН, положеннями Гельсинкського акту та Будапештського меморандуму, двосторонніми українсько-російськими угодами, здійснила акт воєнної агресії проти суверенної сусідньої держави. Росія незаконно анексувала частину української території – АР Крим та міста Севастополь. Російські окупаційні війська вторглися в Україну та захопили окремі райони Донецької і Луганської областей. І протягом усіх цих років здійснюють постійні збройні напади проти України», – наголосив голова ВРУ, відкриваючи засідання.

Голова ВРУ наголосив, що 5 років тому українці зупинили ворога спочатку на Майдані, а потім на сході країни, проте донині окупанти вбивають українців.

«Переконаний, що усі, хто стоїть за злочинами проти людяності і міжнародного права, повинні неминуче понести кару, що стане пересторогою для будь-якого наділеного владою маніяка, щоб громадяни наших країн жили у мирі та безпеці», – наголосив Андрій Парубій.

Як повідомляли, спецпредставник Державного департаменту США із питань України Курт Волкер заявив, що Росія не зацікавлена у врегулюванні конфлікту на Донбасі під час президентської кампанії.

Президент України Петро Порошенко заявив, що його бентежать заклики до припинення вогню з обох сторін, оскільки Україна обороняється – якщо Україна припинить стріляти, не буде України.Loading...
Loading...
Loading...