Новини » Політика 19 лютого, 2019, 15:33
Проросійські партії підозріло швидко багатіють, – Герой України про небезпеку для ЄС та НАТО
Володимир Жемчугов. Фото: Лазаренко Микола/УНІАН
Володимир Жемчугов. Фото: Лазаренко Микола/УНІАН

Європейських партнерів України закликали посилити економічний та політичний тиск і санкції проти країни-агресора, щоб РФ звільнила окуповані території та звільнила бранців.

Про це під час засідання Верховної Ради України у зв’язку з п’ятими роковинами з початку збройної агресії Російської Федерації проти України, яке транслює телеканал ZIK, заявив Герой України Володимир Жемчугов.

Володимир Жемчугов, який тривалий час перебував у російському полоні,  наголосив, що Україна не програла війну РФ, і значно у цьому їй допомогли західні партнери, завдяки тиску яких вдалося зупинити активні бойові дії. Водночас, він наголосив, що на Донбасі продовжують гинути люди і українці потрапляють у полон до окупантів.

Володимир Жемчугов зауважив, що нині Європа переймається економічною кризою і політичними суперечками, а тим часом проросійські партії у Європі підозріло швидко багатіють. З його слів, РФ намагається зробити тріщину у європейській єдності, використовуючи брудні технології та робить спроби показати війну проти України як внутрішній конфлікт. Володимир Жемчугов зауважив, що європейські політики недооцінюють загроз з боку РФ і думають, що Україна погодиться «законсервувати» війну, як це відбулося у Молдові та Грузії.

Володимир Жемчугов звернувся до представників іноземних держав та до президента Ради Європи Дональда Туска, які сьогодні були присутні у сесійній залі ВРУ, із закликом пригадати помилки європейських політиків у 1938 році, пов’язані із політикою «умиротворення агресора».

«Я упевнений, що ви розумієте – якщо ми залишимося сам-на-сам у відкритій війні з Росією, то багато країн злякаються і ніхто не захоче піти у ЄС та НАТО. Але не це найстрашніше, а те, що Росія, її союзники з числа наляканих російською окупацією сусідніх країн і глобальні світові прихильники РФ підірвуть єдність ЄС та НАТО. Це зруйнує їх», – застеріг Володимир Жемчугов.

Нагадаємо, 19 лютого у Верховній Радій України відбулося засідання у зв’язку з п’ятими роковинами з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

Під час засідання Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні мрія Путіна – не лише розділена Україна, а розділена, ослаблена Європа, яка зреклася своїх цінностей та якій він диктує свої умови. Президент також заявив, що до 2023 року Україна планує подати заявку на членство в ЄС.

Голова ВРУ Андрій Парубій наголосив, що сьогодні українські військові на Донбасі захищають не лише свої домівки, а й безпеку інших країн. А президент Ради Європи Дональд Туск заявив, що ЄС ніколи не визнає російської анексії Криму і не відмовиться від санкцій, поки Росія не виконає свої зобов'язання. Так само ЄС не змириться з жодним актом насильства в Азовському морі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 11:27 :10