Новини » Політика 19 лютого, 2019, 14:24
Представник України у мінській ТКГ назвав найголовнішу зброю у війні з агресором

Найголовніша зброя України у війні з Росією, окрім Збройних Сил, – єдність українського суспільства.

Про це під час засідання Верховної Ради України у зв’язку з п’ятими роковинами з початку збройної агресії Російської Федерації проти України, яке транслює телеканал ZIK, заявив представник України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Євген Марчук.

Євген Марчук наголосив – без стабільної європейської України не буде спокійної Європи. Він нагадав, що у 2014 році міжнародна коаліція доклала багато зусиль, щоб зупинити російську агресію та активні бойові дії на сході України, а також те, як РФ, порушивши підписані Мінські угоди, почала активні наступальні дії і зайняла, зокрема, Дебальцеве.

Євген Марчук повідомив, що переговори у Мінську проводять представник РФ, представник України та представник ОБСЄ: «Оскільки я і пан Гризлов давно знаємо один одного, ми говоримо дуже відверто і говоримо таке, що може не подобатися заздалегідь».

«Коли запитуєш російського представника: «Ви визнаєте лінію 2014 року з вересня, де ваші підписи є?» «Визнаємо». Це означає, що Дебальцеве – це підконтрольна Україні територія на сьогодні. Коли далі запитуєш – а згідно з тими ж документами 2014 року, п. 4 договору, ОБСЄ створює зону безпеки вздовж неконтрольованої частини українсько-російського державного кордону. Це виконано? Ні. Чому? Тому що не дають доступ ОБСЄ до виконання цієї частини угоди», – зазначив Євген Марчук.

Він зауважив, що коли самій Росії вказують на невиконання підписаних домовленостей, російська сторона відповідає, мовляв «така склалася реальність».

Нагадаємо, 19 лютого Верховна Рада України розпочала засідання у зв’язку з п’ятими роковинами з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

Під час засідання Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні мрія Путіна – не лише розділена Україна, а розділена, ослаблена Європа, яка зреклася своїх цінностей та якій він диктує свої умови.

Голова ВРУ Андрій Парубій наголосив, що сьогодні українські військові на Донбасі захищають не лише свої домівки, а й безпеку інших країн. А президент Ради Європи Дональд Туск заявив, що ЄС ніколи не визнає російської анексії Криму і не відмовиться від санкцій, поки Росія не виконає свої зобов'язання. Так само ЄС не змириться з жодним актом насильства в Азовському морі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 15:59 :50