Новини » Політика 19 лютого, 2019, 23:30
Порошенко вніс до ВР законопроект про допуск іноземних військ в Україну
Фото: ZIK/EPA/VALDA KALNINA
Фото: ZIK/EPA/VALDA KALNINA

У Верховній Раді у вівторок зареєстровано проект закону №10067 про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України в 2019 році для участі в багатонаціональних навчаннях.

Ініціатором законопроекту виступив президент України Петро Порошенко, – передає «Інтерфакс-Україна».

Документ передбачає надання згоди на рішення глави держави про допуск до України іноземних підрозділів для участі в шести навчаннях, два з яких є українсько-американськими, одне – українсько-британським, одне – українсько-румунським і ще два – багатонаціональними.

Багатонаціональні навчання з підготовки підрозділів збройних сил відбудуться в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (МЦМБ) в Яворівському районі Львівської області та в інших частинах і полігонах протягом року, в них візьмуть участь до 10 тис. українських військовослужбовців, до 1,5 тис. – американських і 1,5 тис. – з інших країн-членів НАТО і країн-учасниць програми «Партнерство заради миру».

Українсько-американські навчання «Репід-трайдент-2019» пройдуть у МЦМБ протягом 25 діб із червня до жовтня, у них візьмуть участь до 2,2 тис. українських військовослужбовців, до 1 тис. – американських, до 1 тис. – з інших країн-членів НАТО і країн-учасниць програми «Партнерство заради миру».

Українсько-американські навчання «Сі бриз-2019» пройдуть протягом 20 діб із червня до вересня в акваторії Чорного моря, військових аеродромах і полігонах ЗСУ, військово-морській базі «Південь», низці посадкових майданчиків, міжнародних аеропортах Одеси і Миколаєва, портах Одеси, Очакова та «Южному». У них візьмуть участь до 1 тис. 750 українських військовослужбовців, до 1 тис. – американських, до 1 тис. – з інших країн-членів НАТО і країн-учасниць програми «Партнерство заради миру».

Українсько-румунські навчання «Ріверайна-2019» пройдуть протягом 10 діб із квітня до листопада в акваторії Чорного моря, р. Дунай та її гирлі, в них візьмуть участь до 200 українських і до 200 румунських військовослужбовців.

Багатонаціональні навчання «Кленова арка-2019» пройдуть протягом 14 діб із липня до грудня на полігонах ЗСУ в Житомирській області, в них візьмуть участь до 100 українських військовослужбовців і до 350 військовослужбовців від країн-членів НАТО і країн-учасниць програми «Партнерство заради миру».

Українсько-британські навчання «Воріер Вотчер-2019» пройдуть протягом 16 діб із серпня до жовтня на військових аеродромах і полігонах ЗСУ в Миколаївській області, в них візьмуть участь до 80 українських і до 300 британських військовослужбовців.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 00:57 :13