Новини » Політика

Порошенко: До 2023 року Україна планує подати заявку на членство в ЄС

ZIK

В Україні є п’ята колона, яка під диктовку Кремля знову розповідає про позаблоковість. Але позаблоковість свого часу вже коштувала Україні Криму і частини Донбасу. Тому стратегічною місією зараз є гарантія незворотності європейської і євроатлантичної інтеграції.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко в ефірі телеканалу ZIK під час позачергового засідання Верховної Ради України, присвяченого 5-й річниці російської агресії.

«Україна повинна поступово перевести весь оборонно-безпековий блок на стандарти НАТО. Адже до 2014 року законом України було заборонено представникам НАТО навіть входити чи відчиняти двері до Генерального штабу або Міністерства оборони України. І ви, народні депутати, які є в цьому залі, пам’ятаєте, що однієї з перших ініціатив в червні-липні 2014 року було скасування цієї дурниці нашого законодавства», – сказав Порошенко.

За його словами, ще багато чого варто зробити для вступу до ЄС та Північноатлантичного Альянсу і він таки став реальністю. Але не варто забувати, що Україна вже досягла безпрецедентне за всю історію зближення з Європою.

«Ще ніколи голова Європейської ради не виступав українською мовою, як сьогодні це зробив  Дональд Туск. Він це зробив з таким європейським оптимізмом, якого бракує деяким нашим депутатам. І мова зараз йде не лише про політичний, економічний союз, але й культурно-гуманітарний. Зокрема, йдеться про авіаційні і залізничні маршрути, в тому числі лоукостери, туристичні потоки, географія навчальних закладів, куди їде за знаннями молодь. Все це свідчить про тектонічні масштаби змін і повну переорієнтацію України з Росії на Європейський Союз», – наголосив він.

Саме тому він наголосив, що на цьому тлі і через зміни до Конституції, буде зроблено все, щоб досягнути членства України в ЄС та НАТО. Адже, це є абсолютно логічним проміжним підсумком того, що було зроблено за п’ять років.

«Наголошую, це є страховкою і гарантією на майбутнє. Я й раніше не сумнівався в необхідності змін до Конституції. Бо початком виборчої кампанії ще більше переконався в нашій правоті. Я не полінувався вивчити програми кандидатів і, на превеликий подив, не знайшов у більшості з них пункту про членство в НАТО та ЄС. Але ми не допустимо, щоб Україна долучилася до проросійських  союзів, таких як, наприклад, Ташкенський пакт», – прокоментував Порошенко.

Він наголосив, що в Україні є п’ята колона, яка під диктовку Кремля вписала у свою програму сумно відому позаблоковість, яка вже коштувала нам Криму і частини Донбасу.

«Хочу нагадати, що агресія почалася саме тоді, коли Україна мала позаблоковий статус. І найстрашніше, чого це нам коштувало – це тисячі і тисячі людських життів. Якщо говорити про точну кількість, то йдеться про 2949 воїнів, які віддали своє життя за те, щоб ми мали можливість змінювати державу. І ми не змарнуємо цей шанс», – наголосив Президент.

Впевненості у власні сили, за його словами, надають і зміни до Конституції України. Хоча не варто забувати про опір, який досі є з боку певних осіб. 

«В Україні є охочі змінити всю Конституцію в антиконституційний спосіб в обхід ВР, де в концепції  немає місця для ЄС та НАТО.  Але я переконаний, що в Україні вже сформувалися і будуть ефективно працювати захисні механізми демократії, які зупинять цю спробу. Тому свою стратегічну місію вбачаю у тому, щоб гарантувати незворотність європейської і євроатлантичної інтеграції і не пізніше 2023 року подати заявку на членство в Євросоюзі і отримати план дій щодо членства в НАТО. Бо це і є наше спільне завдання. І обіцяю неухильно  дотримуватися Конституції України, в тому числі і тих її нових норм, які я підпишу просто у залі парламенту. Адже сьогодні ми не збираємося озиратися на Росію і не будемо питати дозволу в Путіна, куди ми будемо рухатися далі. Ми йдемо своїм шляхом і самі ухвалюємо рішення, як забезпечувати власну безпеку, суверенітет і територіальну цілісність», – додав він

Нагадаємо, сьогодні президент Ради Європи Дональд Туск під час позачергового засідання Верховної Ради України, присвяченого 5-й річниці російської агресії, сказав про те, що Європейський Союз ніколи не визнає російської анексії Криму і не відмовиться від санкцій, поки Росія не виконає свої зобов'язання. Так само ЄС не змириться з жодним актом насильства в Азовському морі.

Loading...