Новини » Політика 19 лютого, 2019, 13:55
Парубій: Війною із російським агресором почалася наша новітня боротьба за Незалежність
ZIK
ZIK

Путін брутально нехтує усіма міжнародно-правовими нормами та угодами. Він вважає розпад СРСР найбільшою трагедією століття і хоче відновлення повного контролю над усіма пострадянським простором та безпосереднього впливу на весь світ. Тому сьогодні українські військові на Донбасі захищають не лише свої домівки, а й безпеку інших країн.

Про це заявив Голова Верховної Ради Андрій Парубій на позачерговому засіданні Верховної Ради України, присвяченому 5-й річниці російської агресії.

Він наголосив: на медалі Міноборони РФ «За повернення Криму» вибито дату 20 лютого 2014 року. Саме в той день, коли українці боронили Майдан, російський спецназ розпочав операцію із захоплення України.

«Путін потім ще довго заперечував участь російських військ у Криму і на Донбасі, однак на тій медалі, яка колись стане одним із неспростовних доказів на Гаазькому трибуналі, вибито дату. Так починалась війна», – підкреслив Парубій.

Він зазначив: сьогодні можна визнати, що Путін мав у повній бойовій готовності усе необхідне для нападу та знищення України – потужну армію, яка вже була перебудована з оборонної у наступальну, маріонеткового Януковича, розвинену мережу ФСБ в українських спецслужбах та армії, роками інфіковану російським та проросійським телебаченням свідомість значної частини українських громадян.

«Окрім того, – підлу, злочинну тактику гібридної путінської війни. Він озвучив її особисто. «Нехай хтось із військовослужбовців спробує стріляти у своїх людей, за якими стоятимемо ззаду. Нехай спробують стріляти у жінок та дітей. Я подивлюсь на тих, хто віддасть в Україні такий наказ». Це пряма цитата злочинця», – заявив спікер.

«Так у 2014-му війною із російським агресором почалася наша новітня боротьба за Незалежність. Вже тоді ми точно знали, що це боротьба не лише за Україну, а й за весь вільний світ», – переконаний Парубій.

Та він зазначив: у ці тижні «цивілізовані демократії Заходу» не знали, як реагувати на цю агресію та відповідати на брутальне нехтування Путіним міжнародних правових норм та підписаних угод.

«Та насправді сталось те, про що попереджали ще у 2008 році, коли російські танки вторглись на територію суверенної Грузії. Якби тоді світ дав адекватну відповідь на дії РФ, Путін не посмів би зробити наступний крок. Той 2008 рік привів російських окупантів в Україну в 2014-му», – зазначив Парубій.

Адже основний план Путіна, який вважає розпад СРСР «найбільшою геополітичною катастрофою століття» – відновлення повного контролю над усіма пострадянським простором та безпосередній вплив на весь світ.

«У 2008 році ціллю Путіна була далеко не Грузія, що підтвердили його подальші кроки. Це був його перший камінь для випробування цивілізованого світу на далекоглядність, міцність та єдність», – підкреслив Парубій.

До того ж, на думку голови ВР, у 2014 році метою Путіна було не лише захоплення Криму, а й всієї України.  Наші воїни на фронті захищають не лише власні домівки.

«Шановні наші європейські друзі, вони захищають безпеку і ваших країн, ваших громадян. Сьогодні вже весь світ розуміє: Путін – глобальна загроза для всього світу. Хто цього не хоче розуміти і боїться це визнавати, запрошує «рускій мір» і зелених чоловічків до себе додому», – розповів Парубій.

Він підкреслив: досвід показав, що будь-яку дипломатію і бажання домовитись Путін оцінює, як слабкість, розуміючи лише «мову сили».

«Коли під Слов’янськом Верховний головнокомандувач України Петро Порошенко дав наказ на контрнаступ, лише замасковане підсилення російського військового контингенту елітними армійськими з’єднаннями не дозволили нам звільнити Донецьк та Луганськ. Та ми навчилися двох речей: Путіна можна і треба перемагати», – підкреслив Андрій Парубій.

Водночас, на його думку, всі ті, хто заявляють про необхідність перемовин із Кремлем, лише грають на руку Москви. Адже або світ зупинить Путіна, або наслідки його дій стануть трагічними та руйнівними для усіх.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 20:54 :48