Новини » Світ 19 лютого, 2019, 0:31
Пакистан відкликав посла з Індії через загострення відносин

Пакистан відкликав свого посла з Індії для консультації на тлі зростаючої напруженості між двома ядерними сусідами.

Як інформувало 18 лютого пакистанське Міністерство закордонних справ, посол поїхав із Делі вранці цього дня, – повідомляє Радіо Свобода.

Це сталося після того, як внаслідок двох окремих інцидентів у спірному регіоні Кашмір загинули десятки індійських поліцейських і військових.

Останній такий випадок, внаслідок якого загинули щонайменше четверо індійських солдатів, стався 18 лютого. За кілька днів до цього щонайменше 41 індійський поліцейський загинув внаслідок нападу смертника в Кашмірі, відповідальність за який на себе взяло базоване в Пакистані угруповання «Джаіш-е-Мохаммад».

МЗС Індії після цього нападу закликало Пакистан «припинити підтримку терористів і терористичних груп», які використовують пакистанську територію як базу і «знищити інфраструктуру, що експлуатується терористичними групами для підготовки нападів в інших країнах».

Індія вже давно звинувачує Пакистан у підтримці бойовиків у Кашмірі, фактично розділеному головно між Пакистаном і Індією (ще частину утримує Китай). Обидві країни претендують на всю територію і з 1947 року через це вже мали дві війни.

Пакистан відкидає звинувачення, заявляючи, що надає дипломатичну підтримку кашмірській боротьбі за право на самовизначення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 03:06 :04