Новини » Політика 19 лютого, 2019, 13:30
Нині мрія Путіна – не лише розділена Україна, а розділена Європа, – Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко. Фото: twitter.com/poroshenko
Президент України Петро Порошенко. Фото: twitter.com/poroshenko

Сьогодні мрія Путіна – не лише розділена Україна, а розділена, ослаблена Європа, яка зреклася своїх цінностей та якій він диктує свої умови.

Про це під час засідання Верховної Ради України у зв’язку з п’ятими роковинами з початку збройної агресії Російської Федерації проти України, яке транслює телеканал ZIK, заявив Президент України Петро Порошенко.

Президент України пригадав події 19 лютого 2014 року, коли на Майдані були перші загиблі, і ніхто не знав, що буде завтра, проте всі на Майдані були готові стояти до кінця. «А завтра, 20 лютого, стався масовий розстріл Небесної Сотні. А завтра, 20 лютого, почалася російська агресія. Саме цю дату Кремль надряпав на медальках, які роздали кремлівським окупантам і колаборантам, які захоплювали Крим. Убивство Героїв Небесної Сотні стало початком кривавої війни, яку Росія розв’язала проти України», – наголосив Петро Порошенко.

Президент зауважив, що РФ так вчинила для того, щоб відновити імперію і знищити повоєнну систему безпеки.

«І система колективної безпеки була зруйнована. Анексія Криму, окупація частини Донбасу стали прелюдією гібридної війни Москви… проти ЄС, проти, в тому числі, Польщі, проти США», – зазначив Петро Порошенко та наголосив, що агресію Кремль розпочав в Україні, бо на Майдані він програв цивілізаційну битву за Україну.

«Той бліц-криг, на який розраховувала Москва, захлинувся. Ті плани розірвати, розшматувати і знищити врешті-решт нашу державу, не вдалися. За це, нагадаю, було заплачено високу ціну. Зараз Путін прекрасно розуміє, що втрата України – крах його планів відновити імперію і повернути Росії статус наддержави», – заявив Петро Порошенко.

Президент України наголосив, що нині мрією Путіна є не лише розділена Україна, а й розділена, ослаблена Європа, якій він диктує власні умови.

«Мрія Путіна – пояс залежних держав-сателітів, чия залежність є суто номінальною. Приклади цих країн є добре відомі. У цій війні, хочу твердо сказати, Кремль приречений на поразку», – наголосив Президент.

Петро Порошенко зауважив, що за п’ять років Путін не зміг досягнути в Україні жодної із поставлених цілей.

«І тактично ми вже виграли», – наголосив Президент України.

Нагадаємо, 19 лютого Верховна Рада України розпочала засідання у зв’язку з п’ятими роковинами з початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 07:19 :03