Новий намір Кремля: Фейгін побачив зміну риторики росЗМІ щодо загарбання України

ZIK

Ціль Москви – федералізація України, яка дозволить змінити шлях до ЄС і НАТО на протилежну сторону.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політик, правозахисник Марк Фейгін.

Незважаючи на те, що внесення змін у Конституцію України щодо напряму руху до ЄС та НАТО є лише декларацією, пан Фейгін зауважив, що воно зобов'язує та створює умови, за яких, навіть якщо до влади прийдуть інші сили, змінити цю ситуацію буде набагато складніше. По суті, це певна зобов'язуюча норма, яка в Конституції створює передумови для певного політичного напряму.

«Насправді ці зміни безальтернативні в тому плані, що шлях спасіння України від агресії полягає в євроатлантичній інтеграції. Протилежні варіанти означають контроль країни з боку Москви», – зазначив Фейгін.

Однак, він наголосив, що ціль Москви – зупинити інтеграцію в НАТО та ЄС. І тепер головне завдання Кремля – не боротьба з якимись окремими кандидатами, а створення хаосу. Ціль Москви полягає в тому, щоб змінити Конституцію настільки, аби не лише викинути напрям України в сторону євроінтеграції, а й інші форми, які суперечать намірам РФ.

«Якщо буде визнаний особливий статус Донбасу, то очевидно, що федералізація території дасть голоси цим територіям всередині єдиної держави, які будуть перешкоджати, ставити заслону до інтеграції в ЄС і НАТО», – переконаний експерт.

Пан Фейгін додав, що, спостерігаючи за російським телебаченням, побачив чіткі наміри РФ окупувати всю територію України. Зараз це звучить дедалі більш явно, це вже не камуфлюється.

«Якщо включити російське телебачення там відкритим текстом кажуть, що треба захопити Україну. Вони цього плану не приховують», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що під час позачергового засідання Верховної Ради України, присвяченого 5-й річниці російської агресії, президент Ради Європи Дональд Туск заявив, що Європейський Союз ніколи не визнає російської анексії Криму і не відмовиться від санкцій, поки Росія не виконає свої зобов'язання. Так само ЄС не змириться з жодним актом насильства в Азовському морі.

Loading...