Новини » Економіка 19 лютого, 2019, 14:49
Nord Stream – це політична зброя для РФ і грошовий друкарський верстат для оточення Путіна, – данський журналіст
Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Президент РФ Володимир Путін і державна корпорація «Газпром» витрачають на лобіювання газогону «Північний потік-2» багатомільярдні суми, підкуповуючи високопоставлених політиків різних країн, стверджує данський журналіст Єнс Гофсґаард (Jens Høvsgaard). Його книга-розслідування «Жадібність, газ і гроші: як Німеччина ризикує майбутнім Європи через Північний потік» (Gier, Gas und Geld – wie Deutschland mit Nord Stream Europas Zukunft riskiert) вийшла в перекладі на німецьку мову в понеділок, 18 лютого, у видавництві Europa Verlag.

Про це повідомило німецьке видання Der Tagesspiegel. В данському оригіналі книга називалася «Шпигуни, котрі приходять з теплом» (Spionerne der kom ind med varmen), пише «Збруч».

«Забезпечення стабільних поставок природного газу до ЄУ не є істинною метою «Північного потоку-2». Газогін – це політична зброя для Росії і грошовий друкарський верстат для оточення Володимира Путіна», – заявив Гофсґаард на презентації в Берліні. За його даними, для просування проекту «Північний потік-2» використовуються підкуп політиків і чиновників, залякування критиків і навіть такі методи спецслужб, як секс-шпигунство, коли потрібна людина втягується в компрометуючі відносини, що таємно документується, а жертва зазнає шантажу.

«Керуючий директор компанії Nord Stream AG Маттіас Варніг (Matthias Warnig) за часів НДР служив в штазі в Дрездені в той же час, коли там перебував тодішній агент КДБ Путін. Тодішні шпигуни використовують нині свої старі методи роботи. В усіх країнах, де оперує Газпром чи бажає оперувати, купується таємна інформація і лояльність», – застеріг Гофсґаард.

Автор книги вважає, що, підтримуючи проект, Німеччина «послаблює зв’язки всередині ЄУ» й водночас допомагає Путіну реалізувати мрію про повернення Росії статусу супердержави. «Під загрозою опиняються насамперед Польща, Естонія, Литва і Латвія, а також Швеція, Фінляндія і Данія, але найбільшою мірою порушені інтереси України», – підкреслив данський журналіст.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 16:51 :42