Новини » Політика 19 лютого, 2019, 17:20
Муждабаєв: Щоб знівелювати вибори, Росія може піти на будь-що
ZIK
ZIK

Росія зацікавлена у тому, щоб до влади в Україні прийшла проросійська сила або ж та, з якою можна домовлятися. Утім, якщо події розвиватимуться у супереч бажанням Кремля, Путін назве наші вибори нелегітимними і, ймовірно, шукатиме нові причини для війни з нами.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK сказав журналіст Айдер Муждабаєв.

«Я вважаю, що єдина країна, яка втручатиметься у вибори в Україні — це РФ. Для цього є об’єктивні причини. Проста логіка підказує нам, що у Кремля ставка на ці вибори — дуже висока. Вони підуть майже на все, аби привести до влади тих, хто їм подобається або хоча б посилити проросійські сили. Росіяни зацікавлені у тому, щоб Україною керували люди, з якими можна домовитися», — зазначає журналіст.

Крім того, Айдер Муждабаєв звертає увагу на головні методи втручання Росії у вибори в Україні.

«Росія вже готує фундамент Всюди говорить про те, що Президент Порошенко може виграти тільки завдяки масштабній фальсифікації. Також вони наголошують на тому, що вибори будуть недемократичними. Така риторика триває приблизно три місяці. Також вони гніваються на те, що ми не впустили спостерігачів від Росії, що, в принципі, цілком логічно з боку України», — коментує журналіст.

Тому, ймовірно, нову владу в Україні Росія називатиме нелегітимною, вважає Айдер Муждабаєв.

«Якщо до влади прийдуть невигідні Кремлю люди — росіяни запевнятимуть, що українські вибори були нечесними. Утім, РФ здаються зручними багато варіантів. Маркером є люди, які стверджують, що з Путіним можна домовитися», — запевняє журналіст.

Також Айдер Муждабаєв припускає, що після виборів в Україні Росія може вигадати нові причини для війни.

«Щоб знівелювати вибори, Росія може піти на будь-що. В принципі, нам байдуже, що думає про нас агресор. Але є одне «але». Росіяни можуть шукати нові причини для війни, як от нелегітимна фашистська влада, мовляв, клімат для російськомовного населення став ще більш небезпечним», — каже журналіст.

Окрім того, Айдер Муждабаєв вважає, що Росія може купувати людей, які будуть розпалювати конфлікт в середині України.

«Росія спробує фізично вплинути на Україну за допомогою підкупу. Наприклад, підмовлятиме підпалювати храми. Та наші спецслужби наразі нормально працюють», — наголошує журналіст.

У Росії нема нових методів боротьби проти України, переконаний Айдер Муждабаєв.

«Росія хоче дестабілізувати нас. Зробити будь-що, аби розхитати внутрішньо-політичну систему України», — підкреслює журналіст.

Нагадаємо, що раніше політик Ольга Курносова також прогнозувала російське втручання у вибори.

Читайте більше новин про: вибори Президента 2019

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 06:51 :00