Новини » Економіка 19 лютого, 2019, 10:03
Мінрегіон: У новобудовах можуть дозволити розміщувати громадські заклади вище 3-го поверху
Джерело: epravda.com.ua
Джерело: epravda.com.ua

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглядає можливість проектувати в нових житлових будинках вбудовані приміщення громадського призначення вище третього поверху.

Про це повідомляє заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе у Facebook.

«Сьогодні згідно з чинними нормами допускається проектувати невеликі вбудовані громадські заклади лише на цокольному та 1-3 поверхах багатоповерхових житлових будинків. Під час оновлення відповідних ДБН ми отримували пропозиції щодо передбачення в нормах можливості проектувати такі вбудовані приміщення на всіх поверхах будинків. Тому зараз вивчаємо міжнародний досвід, як це можна зробити за обов’язкового дотримання протипожежних та інших необхідних технічних вимог. Адже найважливіше, щоб були збережені безпека і комфорт людей, які будуть проживати у таких будинках», – пише Парцхаладзе.

Фото: facebook.com/lev.partskhaladze
Фото: facebook.com/lev.partskhaladze

Відтак, згідно з пропозиціями до проекту ДБН, при новому будівництві може допускатися розташування вбудованих приміщень громадського призначення вище третього поверху при умові виділення їх в окремий протипожежний відсік.

Лев Парцхаладзе також нагадав, що з 1 жовтня 2018 року в дію вступила зміна у ДБН «Житлові будинки», яка передбачає можливість розміщення в житлових будинках закладів громадського харчування місткістю до 250 місць (раніше було до 50 місць) за умови наявності окремої від будинку території та дотримання необхідних протипожежних та інших вимог.

Довідка.

Державні будівельні норми (ДБН) – обовязкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 11:27 :42