Новини » Львів 19 лютого, 2019, 17:38
Львів’яни вшанують Героїв Небесної Сотні акцією «100 кроків до неба»

До Дня пам’яті Небесної Сотні, 20 лютого (середа) о 08:30 год. відбудеться акція «100 кроків до неба».

Про це повідомляють організатори.

Небайдужі львів’яни вздовж вулиці Героїв Майдану (колишня вул. Гвардійська) запалять 108 свічок – відповідно до кількості загиблих Небесної Сотні. Також учасники акції розійдуться всією вулицею та триматимуть у руках портрети героїв зі Львова та області (всього 21 портрет).

Так хочуть з самого ранку нагадати тим, хто їхатиме по цій дорозі на роботу чи навчання, які страшні події пережила наша країна в лютому 2014 і якою була ціна перемоги Революції Гідності п’ять років тому.

Цією акцією хочуть наголосити: українці нічого не забули. Справа, котру ми всі розпочали тоді на Майдані, досі триває. Хоч і повільно, але Україна робить ті кроки, про які мріяли Герої Небесної сотні.

Акція відбудеться без партійних прапорів та політичних гасел. Тривалість 8:30 – 9:30.

Чому саме на цій вулиці?

Вулиця Героїв Майдану у Львові з’явилася 10 квітня 2014 року.

У 2016 році активісти ГО «Граніт» спільно з художниками зініціювали створення арт-об’єкту з метою вшанування пам’яті одного з активістів – львів’янина Богдана Сольчаника, який загинув на Майдані від кулі снайпера 20 лютого 2014 року. На стіні трамвайного депо вздовж вулиці зобразили портрет героя Небесної сотні, а також кілька його віршів.

Попри погодження ініціативи з міською владою, напередодні Великодня стінопис зафарбували комунальні служби, мотивуючи це вказівкою Франківської райадміністрації облагородити фасади будівель до свят. Після інциденту голова адміністрації Тарас Гнида пообіцяв виділити кошти на відновлення об’єкту, створеного за рахунок активістів, проте цього так і не сталось.

Невдовзі митці відреставрували портрет Сольчаника та його вірші. Проте у 2017 році ситуація знову повторилася – комунальники зафарбували металеві стулки депо, на яких були розміщені графіті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 03:23 :33