Новини » Львів 19 лютого, 2019, 17:21
Львів потребує стратегічного бачення розвитку і створення міської агломерації
Фото з прес-конференції
Фото з прес-конференції

У Львові потрібно впровадити стратегічне бачення розвитку і створення міської агломерації.

Про це заявили засновники ГО «Великий Львів» – міський голова м. Винники Володимир Квурт, народний депутат Оксана Юринець та голова ГО «Великий Львів» Юрій Ситник.

Свою новостворену організацію вони представили у вівторок, 19 лютого, на прес-конференції «Львів: минуле, сьогодення і майбутнє. Ми будуємо міста, а міста формують нас».

Голова м. Винники Володимир Квурт зазначив, що основне завдання новоствореної організації – це діалог з громадою стосовно того, як місто має розвиватися, а також створення агломерації Великий Львів.

«Коли ми говоримо про Великий Львів, ми говоримо не лише про розміри, а й про велич. Ми хочемо бачити Львів центром сучасного мистецтва. Ми не хочемо заперечувати ІТ-індустрію чи туризм. Нам треба створювати щось нове і залишати те цінне і ті досягнення, які нам вдалося зробити спільними зусиллями», – зазначив він.

Володимир Квурт додав, що генплан Львова наповнений прекрасними окремими проектами, але які, тим не менш, подекуди між собою не в’яжуться, тоді як необхідне цілісне бачення.

«Ми повинні запропонувати модель, яка буде реалізована наступними владами Львова. Ця ініціатива не створена проти Садового чи проти будь-якої політичної сили, а заради майбутнього нашого міста і заради його перспектив», – заявив він.

Голова новоствореної ГО Юрій Ситник акцентував на проблемах розвитку міста, які є на сьогодні. Він зазначив, що існує генеральний план Львова, затверджений у 2010 році. Також є комплексна стратегія розвитку міста на 2012-2025 роки, де прописано багато правильних речей, зокрема, про формування комфортного середовища.

«Там зазначено 27 різних програм, серед яких згадується генеральний план міста. Але інформації, як виконувались ці програми і як виконувався генплан, на жаль, не можемо знайти. Дивні якісь речі відбуваються. Немає згадки про виконання програми, натомість з’являється нова програма. Наприклад, це стосується поводження з твердими побутовими відходами. Була одна програма, потім інша, а проблема залишилась не вирішена. Тобто ми маємо генплан, маємо Комплексну стратегію, але не бачимо їхнього втілення в життя. І це проблема, яка спонукала нас до пошуку виходу з ситуації», – зазначив Ситник.

Він додав, що сам генплан Львова передбачає створення міської агломерації, тобто збільшення меж міста і створення так званого Великого Львова.

Йдеться про долучення низки розташованих навколо і майже інтегрованих у міське середовище громад – це 26 населених пунктів на території 33 тис. га.

Цікаво, що ідея Великого Львова з’явилася ще сто років тому, коли місто стикнулося з проблемами росту кількості населення та активної забудови. Ці проблеми актуальні знову. Тоді цю ідею розробив і пропагував професор Львівської політехніки Ігнацій Дрекслер, проект якого свого часу був втілений у Кракові.

За словами засновників ГО «Великий Львів», у нашому місті з 2010 року дуже інтенсивно розвивалося житлове будівництво, яке сягнуло таких розмірів, що можна сміливо прогнозувати на 2020 рік додатково щонайменше 5 млн кв. м новобудов. Якщо всю цю площу заселять люди, то Львів стане містом-мільйонником.

Також учасники назвали проблеми, які були зафіксовані генпланом і які, на жаль, так і не вирішуються. Перша з них – це диспропорція: у Львові багато закладів громадського харчування і торгівлі, але лише 40-60% від нормативного забезпечення закладами культури і спорту. Наступні болючі питання – це недостатня площа зелених насаджень, а також брак паркомісць. Крім того, є системна проблема з інженерними мережами. Львів не був розрахований на такий диспропорційний розвиток.

Народний депутат Оксана Юринець акцентувала на тому, що мова має йти не лише про велике місто, а й про розумне місто – smart city.

«Було понад десяток законопроектів, які чітко мали допомогти Львову. Супер-класна ідея децентралізації – фінанси з повноваженнями. На жаль, це не всюди працює, тому що ми опинилися в ситуації, коли ряд міст не знають, що робити з тими грішми, маючи купу проблем. Ми розуміємо, що інфраструктура, розв’язки – це все стратегічне планування. І як би ми не досліджували програму соціально-економічного розвитку, якби ці програми не приймалися під кожен бюджет, вони не працюють. Тому ми маємо самі собі давати раду. Але правильне налагодження і впорядкування системи комунікацій повинно бути. В єдності наша сила», – наголосила вона.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 08:10 :11