Новини » Світ 19 лютого, 2019, 10:11
Китайські та іранські хакери посилюють кібератаки проти США
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

За повідомленнями, китайські та іранські хакери активно атакують американські підприємства та урядові установи через конфлікти з Дональдом Трампом.

Десятки американських банків, підприємств та урядових установ потерпають через зростаючу кількість кібератак, – інформує видання Daily Telegraph.

Експерти з безпеки вважають, що за ескалацією ситуації стоїть рішення президента США вийти з іранської ядерної угоди та його торговельна війна з Китаєм.

Це випливає з доповіді керівників американської розвідки, оприлюдненої минулого місяця, яка попереджає про те, що Китай, Іран, Північна Корея та Росія, головні кіберсуперники США, «все частіше використовують кібероперації для того, щоб впливати на американських громадян або виводити з ладу інфраструктуру».

У доповіді йдеться про те, що іранські хакери орієнтуються на федеральні установи та їхніх працівників, головним чином, «щоб отримати інформацію та підготуватися до майбутніх кібероперацій».

Нещодавні напади, приписані Ірану, про які повідомляли аналітики Агентства національної безпеки та приватна компанія з кібербезпеки FireEye, спонукали Міністерство внутрішньої безпеки видати наказ про запровадження надзвичайного стану під час урядового шатдауну.

Тим часом, китайські хакери відновлюють спроби вкрасти у США комерційні технології та таємну інформацію.

Британське транснаціональне підприємство, що спеціалізується на оборонній та аерокосмічній галузях, а також на інформаційній безпеці, BAE Systems визначило шість типів кіберзлочинців:

  1. Мули

Наївні опортуністи, які, можливо, навіть не усвідомлюють, що вони працюють на злочинні банди. Вони можуть бути втягнені у кіберзлочинність через онлайн-рекламу, що обіцяє заробити гроші, працюючи вдома.

  1. Професіонали

Злочинці, які використовують цифрові технології для здобуття прибутку. Вони можуть задзвонити до жертви під виглядом технічної підтримки, щоб отримати доступ до ІТ-системи цільової групи.

  1. Національні державні гравці

Люди, які безпосередньо чи опосередковано працюють на свій уряд для крадіжки конфіденційної інформації.

  1. Активісти

Ті, хто в Інтернеті пропагує свою релігію, політичні погляди чи переконання; вони, можливо, не володіють передовими навичками інших хакерів, проте можуть призвести до значних збоїв або крадіжки даних.

  1. Втікачі

Люди, які ще занадто молоді для того, щоб бути притягнуті до відповідальності.

  1. Інсайдери

Розчаровані або шантажовані працівники, що працюють у межах компанії. Це можуть бути люди, які скопіюють список контактів, не думаючи про шкоду, яку можуть завдати компанії.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 10:29 :59