Новини » Світ 19 лютого, 2019, 9:35
Китай збудує першу космічну електростанцію до 2025 року
Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

КНР планує запустити випробувальну сонячну станцію до 2025 року. Накопичена нею енергія буде передаватися на Землю за допомогою мікрохвильового або лазерного променя.

Про це повідомляє Naked Science, передає «Укрінформ».

«Китайська академія космічних технологій працює над створенням орбітальної електростанції, яка буде збирати сонячну енергію в космосі і передавати її на Землю. Станція зможе накопичувати сонячну енергію, навіть коли на Землі буде хмарна погода чи ніч, адже її фотоелектрична батарея буде перебувати поза зоною досяжності земної погоди», – йдеться в повідомленні.

Планується, що станцію розмістять на висоті 36 тисяч кілометрів над Землею, і вона буде обертатися по орбіті навколо Землі.

Graphic: Jamie Brown
Graphic: Jamie Brown

КНР планує запустити тестову станцію до 2025 року.

Найбільша проблема для такої електростанції – спосіб передавання отриманої енергії з Космосу на Землю. Вчені, що стоять за проектом, активно працюють над вирішенням цієї проблеми. Однак зараз завдання полягає в тому, щоб батареї в космосі накопичували сонячну енергію, а потім передавали електрику в установку на Землі за допомогою мікрохвильового або лазерного променя.

З цієї установки електрика згодом може бути використана так само, якби її отримали традиційними способами.

Якщо запуск пройде успішно і передавання енергії буде працювати як слід, вчені з Китаю мають намір випробувати і запустити більш великі і потужні установки протягом 2050-х років.

Також, крім відправки на Землю чистої енергії, електростанція могла б забезпечувати енергією місії в далекому і глибокому космосі – за умови, що промінь буде досить точним, щоб попадати до їх апаратів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 17:27 :44