Новини » Події 19 лютого, 2019, 14:05
Кримінальні провадження у справах Майдану позначені «значними затримками», – ООН
Штурм Євромайдану 18 лютого 2014 року. Фото: EPA/SERGEY DOLZHENKO
Штурм Євромайдану 18 лютого 2014 року. Фото: EPA/SERGEY DOLZHENKO

Кримінальні провадження в справах Євромайдану «позначені значними затримками», заявила моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

В ООН зазначають, що станом на сьогодні визнані винними лише три людини, «які брали участь у подіях, що призвели до загибелі двох протестувальників».

В організації занепокоєні тим, що розслідування вбивств 17 протестувальників і 13 співробітників правоохоронних органів не призвело до встановлення конкретних виконавців.

«Індивідуальна відповідальність вкрай важлива, коли ми говоримо про справедливість. Сім’ї всіх жертв, чи то протестувальників, чи то співробітників правоохоронних органів, мають право на правду. Вони мають право знати, хто вбив їхніх рідних і близьких, і вони мають право побачити, як винуватці будуть притягнуті до відповідальності за ці злочини», – зазначила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер.

Водночас в ООН визнають, що є обставини, які перешкоджають ефективному розслідуванню та притягненню винних до відповідальності:

  • під час протестів співробітники міліції не мали на формі розпізнавальних знаків, що ускладнює їх ідентифікацію;
  • деякі старші офіцери міліції, підозрювані у скоєнні злочинів проти протестувальників на Майдані, зберегли свої посади після тих подій, через що їхні підлеглі неохоче свідчать про причетність міліції до убивств;
  • судові експертизи проводяться із надмірними затримками, що частково пояснюється недостатнім фінансуванням і великим робочим навантаженням експертних установ через збройний конфлікт на сході України;
  • багато ймовірних винуватців втекли до РФ, таким чином, є недосяжними для українського правосуддя.

«Незважаючи на ці виклики, є практичні кроки, які уряд України міг би зробити. Наша головна рекомендація – забезпечити ефективне, незалежне і неупереджене розслідування вбивств, скоєних під час протестів на Майдані. Необхідно забезпечити ефективну роботу установ судових експертиз і уникнути зайвих затримок у судових провадженнях», – сказала Фрейзер.

Нагадаємо, ГПУ оголосила підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 особам, 46 з них – у розшуку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 17:09 :50