Новини » Політика 19 лютого, 2019, 12:45
Дональд Туск: Європа повинна вчитись в України бути Європою
ZIK
ZIK

Європейський Союз ніколи не визнає російської анексії Криму і не відмовиться від санкцій, поки Росія не виконає свої зобов'язання. Так само ЄС не змириться з жодним актом насильства в Азовському морі.

Про це заявив президент Ради Європи Дональд Туск в ефірі телеканалу ZIK під час позачергового засідання Верховної Ради України, присвяченого 5-й річниці російської агресії.

Він підкреслив, що прибув до України у п'яту річницю драматичних подій на Майдані, щоб подякувати всім українцям та їхнім обранцям, що зібрались у Верховній Раді.

«Я приїхав як президент Європейської Ради, але і як поляк – ваш найближчий сусід і сердечний та доброзичливий друг. Насамперед хочу подякувати вам за стійкість. Ви вистояли у найважчу мить вашої історії. Ви встояли і будете залишатися гордими та незламними, всупереч геополітиці, всупереч злим намірам агресивного сусіда, всупереч байдужості та лицемірству багатьох впливових гравців світової політичної сцени», – наголосив президент Ради Європи.

З його слів, Україна вистояла, хоча її партнери не завжди допомагають їй так, як належить. Мовляв, він знає це з особистого досвіду та досвіду польського народу.

«Знаю, що почуття самотності в час небезпеки буває гіршим, ніж наступ ворога. Сьогодні можу повторити перед вами не лише від свого імені, а й від імені всього Європейського Союзу: ми з вами і хочемо вам допомагати. Саме тут хочу підтвердити перші слова Угоди про асоціацію: «Європейський Союз визнає європейське прагнення України і вітає її європейський вибір», – процитував Дональд Туск.

Крім того він пообіцяв, що Європейський Союз ніколи не визнає російської анексії Криму та не відмовиться від санкцій, поки Росія не виконає свої зобов'язання.

«Також ЄС не змириться з жодним актом насильства в Азовському морі. Зроблю все, аби в цьому Євросоюз залишався єдиним. Так само хочу подякувати вам за вашу мужність. Хлопці з Небесної Сотні увійшли в пантеон не тільки українських, але і європейських героїв. Усім матерям полеглих присягаю: Європа завжди пам'ятатиме ваших синів», – пообіцяв політик.

Він наголосив, що урок відваги, який Україна в лютому 2014 року надала усьому світу, змінив усіх. З його слів, Україна показала, що варто бути сміливим і сповненим гідності.

«Ви показали, що добро може подолати зло, що героїзм може бути чимось більшим, ніж суто моральним закликом – він може бути ключем до перемоги. Багатьом приниженим і поневоленим ви дали найбільший дар – надію на те, що і для них – слабких сьогодні – надійде день перемоги», – розповідає пан Туск.

Крім того він розповів, що вічним девізом його рідного міста Ґданська є вислів «З відвагою і розсудливістю». Відтак, він подякував Україні та українцям за розсудливість.

«Дякую за те, що ваш романтизм був підкріплений доброю мірою прагматизму, що ваша боротьба за Незалежність – це не тільки героїчний опір агресії, але й систематична реформа вашої держави та продумана, розсудлива і послідовна дипломатія. Коли треба, герої, коли треба, прагматики, що твердо тримаються ґрунту – саме так вас сьогодні бачить світ», – розповідає президент Ради Європи.

Крім того він подякував Україні за її європейськість і пригадав блакитні прапори із золотими зірками на Хрещатику під час Революції Гідності та оду радості, що лунала по всій Україні.

«Часто повторюю своїм колегам у Брюсселі: «Не вчіть їх бути Європою – вчіться від них, що таке Європа!» Одного разу я звернувся до лідерів ЄС зі словами про те, що тільки той, хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем. Той, хто готовий продати Україну, продає майбутнє Європи», – заявив політик.

Він пригадав, що коли поляки розпочинали свій шлях до Європи, папа Іван Павло ІІ сказав світові: «Немає справедливої Європи без незалежної Польщі».

«Тут і зараз хочу сказати, що немає справедливої Європи без незалежної України. Немає безпечної Європи без безпечної України. Простіше кажучи, немає Європи без України», – запевнив Дональд Туск.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 05:39 :50