Новини » Політика 19 лютого, 2019, 15:12
Для європейців та американців Україна вже не є такою важливою, – Красінський
ZIK
ZIK

Європейські партнери чудово розуміють, що питання «Північного потоку-2» несе небезпеку не лише для української економіки, а й для безпеки держави. Адже поки ми є транзитером російського газу до Європи, маємо певні гарантії безпеки. Коли ж українська газотранспортна магістраль стане більше непотрібною, військові дії можуть розпочатись і в Харківській області.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політичний оглядач Владислав Красінський.

Він наголосив: на словах Європа, буцім, підтримує Україну, однак, коли починає йтися про бізнес, економіку чи великі гроші, вона займає іншу позицію. До того ж її підтримка постійно відбувається постфактум.

«Спочатку Росія нападає на Україну – постфактум вводяться санкції, відбувся напад на наших військових у Керченській протоці – знову ж те саме. Чому немає якогось превентивного удару?», – дивується Красінський.

Зазначене, на його думку, стосується і «Північного потоку-2». Мовляв, усі чудово розуміють: якщо газ перестане подаватись через Україну у нинішніх об’ємах і наша держава не буде основним транзитером до Європи, це нестиме велику загрозу не лише для економіки, але й для суверенітету і державних кордонів.

«Якщо труба, яка проходить у нас, стане більше непотрібною, по тій же Харківській області і далі на Донбасі можуть йти військові дії. Адже наразі контроль над цією трубою є однією із гарантій безпеки України, про що наголошують і міжнародні партнери», – зауважив політичний оглядач.

Однак, водночас бачимо, що ті ж європейці, які на словах підтримують Україну, вкладають кошти у такі проекти.

«Німеччина – один із основних донорів та учасників ЄС. Питання в тому, наскільки лобісти України наразі є сильнішими за лобістів Росії і як довго це продовжуватиметься? Адже мусимо визнавати, що Європа вже втомилась від наших проблем, як і Захід загалом», – вважає Красінський.

До того ж, на його думку, для європейських та американських виборців питання України вже є не таким важливим, як п’ять років тому.

.Нагадаємо, раніше дипломат, експерт фонду «Майдан закордонних справ» Олександр Хара зазначав: кожна країна керується своїми національними інтересами, зокрема, у процесі будівництва «Північного потоку-2». Німці, з одного боку, завдяки росіянам хочуть розвинути свою економіку, а з іншого – ставлять під загрозу безпеку Європи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 06:36 :50