Новини » Регіони 19 лютого, 2019, 20:42
Держава може відмовитись від ремонту аварійного мосту на об’їзній Тернополя, – активісти
ZIK
ZIK

Розбитий та у величезних тріщинах – це Гаївський міст, що на об’їзній Тернополя. Їхати можна лише посередині – по боках покриття сиплеться, опори похилені, а конструкція руйнується. Аби уникнути лиха, частину переправи перекрили бетонними плитами. Щодня мостом рухаються тисячі автівок. У години пік затори сягають кількох кілометрів.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Як це – нема коштів, щоб зремонтувати міст? Просто зараз машини стоять від кільця і тягнуться-тягнуться», – розповідає водій Володимир.

Проїзд переправою дозволено лише легковикам і траспорту, вага якого становить не більше, ніж вісім тонн. Фурам – зась. Та водії обмеженнями нехтують. На Гаївський міст припадає чи не увесь транзит, бідкаються місцеві.

«Фури все одно їздять. Тут таких за день сотні проходять по тому аварійному мосту. Можна ж було його зразу підлатати?» – каже водій Микола.

Страшно не лише їхати, а й крокувати, зазначають пішоходи. Кажуть: діри скоро доведеться перестрибувати, адже вони щодня більшають. А міст просто над залізничними коліями.

«Колись так іду й думаю, чи не впаду, бува, на поїзд?» – жартує пішохід Ольга.

Перспективи обвалу зовсім непримарні, зізнаються не на камеру інженери. Переправі вже понад півстоліття, а термін її експлуатації давно минув. Ще три роки тому міськрада розробила проект реконструкції моста. Для цього необхідно аж 200 мільйонів.

«Сьогодні триває лише єдина процедура – пошук фінансування для капітального ремонту цього моста. Тернопільська міська рада подала документи до Державного фонду регіонального розвитку на співфансування цих робіт. Заявка подана, і ми чекаємо результату її розгляду», – розповідає речниця Тернопільської міської ради Мар’яна Зварич.

Ремонт Гаївського моста можуть узагалі визнати недоречним, не відкидають місцеві активісти. Адже довкола Тернополя планують побудувати нові сучасні об’їзні шляхи, аби вивести транзитний транспорт із міста.

«Якщо ми отримаємо об’їзд, фінансований із державного бюджету, то, я думаю, другий раз фінансувати ще раз безпеку руху через міст держава не буде. Були інші проекти, які не були такими масштабними як цей – за двісті мільйонів із розв’язками. Тоді ми отримали би просто ремонт цього моста», – підкреслив керівник обласного осередку ВО «Автомайдан» Ігор Василів.

Будувати новий об’їзний шлях мають почати вже цього року. Допоки його немає – аварійний Гаївський міст і далі прийматиме на себе усе транспортне навантаження. Чи вистоїть і витримає, прогнозувати наразі ніхто не береться.

Нагадаємо, на Тернопільщині обвалився автомобільний міст над річкою Серет, що з’єднував Заліщицький і Борщівський райони.

Вікторія Ковзун, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-17 22:25 :26