Новини » Політика 19 лютого, 2019, 21:25
Береза про виступ Туска: Європа нас підтримує
ZIK
ZIK

Європа підтримує Україну. Якщо би більшість країн ЄС не підтримувала нас, то з Росії вже давно зняли б санкції, але вони залишаються.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат Борислав Береза.

Пан Береза зауважив, що за роки, які він є депутатом, він перший раз почув щось таке потужне у Верховній Раді, як сьогоднішня промова Дональда Туска.

«Навіть всі мої колеги, які колись слухали Джозефа Байдена, визнали те, що казав сьогодні Туск і те, як він це казав, було надпотужно. Це було набагато емоційніше, конструктивно та більш впливово, ніж те, що казав Байден», – зазначив Береза.

За його словами, Туск сьогодні казав про те, що великою помилкою Європи було те, що вона миттєво не захистила Україну в 2014 році. Однак пан Береза вважає, що Європа вперше отримала такий виклик, коли Росія напала на Україну, і вона не знала як реагувати. Коли ми думаємо, що європейці все знають і мають протоколи на всі випадки, то це не так.

«І навіть зараз, коли ми бачили у Франції жовті жилети, а Німеччина потерпала від біженців, вони не знали, як реагувати в перші тижні і місяці. І не треба дивуватися, Європа – це поняття розпливчасте», – сказав політик.

Крім того він додав, що неправильно казати, що Європа нас не підтримує.

«Єдиний раз до України, коли санкції були накладені на Росію, стосувалася агресії проти Чечні, і саме тоді санкції протрималися 8 місяців. Зараз санкції з року в рік продовжуються. Тому давайте казати, що Європа нас підтримує, але вона прагматична і вона різна, саме тому є різні точки зору, і саме тому ми повинні розуміти, що там є наші друзі, є партнери і наші опоненти. І політику треба будувати з цим розумінням», – переконаний гість програми.

Нагадаємо, що під час позачергового засідання Верховної Ради України, присвяченого 5-й річниці російської агресії, президент Ради Європи Дональд Туск заявив, що Європейський Союз ніколи не визнає російської анексії Криму і не відмовиться від санкцій, поки Росія не виконає свої зобов’язання. Так само ЄС не змириться з жодним актом насильства в Азовському морі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 22:18 :42